Nové algoritmy na sociálních sítích. Totalita se vrací a vytváří z vás spokojené stádo

Nový algoritmus Facebooku

Jednoduše řečeno. Facebook není určený pro diskuse a výměnu názorů, ale je určený idiotům, kterým se všechno libí, usmívají se na svět aniž by věděli co činí. Jak by řekl profesor Macháček, chudí duchem nemyslí, ale lajkují.

Facebook zavedl algoritmus, který hodnotí negativní hodnocení vašeho Facebooku.
Tzv. EdgRank snímá všechny negativní reakce fanoušků, ale i jiných uživatelů, kteří se na vaše Facebookové stranky dostanou oklikou. Například podle SocialFresh.com uživatelé Facebooku z těchto negativních akcí používají nejčastěji (76 %) Skrýt (Hide), kompletní skrytí celé stránky méně (16 %), nahlášení spamu ještě méně (8 %) a ukončení fanouškovství je prakticky výjimečné (méně jak jedno procento).
U osobních účtů to znamená, že některé přátele nebo jejich příspěvky nikdy v životě neuvidíte. V případě firemních stránek to znamená, že v průměru se příspěvky stránek dostávají asi k 16 procentům fanoušků. A podle všeho se toto číslo stále zmenšuje. Facebook samozřejmě nabízí řešení – ve všech případech si můžete připlatit a hned budete vidět lépe.

Podporování myšlenky být šťastný s průměrností utvrzuje veřejnost v tom, aby uvěřila, že je moderní být hloupý, vulgární a nevzdělaný.
Noam Chomsky

V praxi to taky znamená, že nejlepší způsob, jak se vyvarovat negativní zpětné vazby, je ten, že budete fanouškům poskytovat to, co odpovídá jejich očekávání. Máte-li například ve svém okruhu pitomce, pak musíte vkládat pitomé informace. Není totiž důležitý skutečný obsah zprávy, ale jeho zábavnost nebo inforamce, při které se uživatelé neudrží a budou tupě lajkovat jako o život.

Navíc bude narůstat počet lidí, kteří budou označovat negativně některé facebookové stránky záměrně. Schválně budou na ně bonzovat a označovat je za kontroverzní. Facebook tak lidi nespojuje, ale naopak vyvolává mezi nimi nenávist a negativní reakce.

Facebook tak zesílil to, o co už dávno usiluje.
Začne postupně odbourávat jakékoliv kontroverzní diskuse ve jménu... čeho vlastně? Už chápete co vlastne Facebook dělá? Vytváří z vás kompletně spokojené stádo, kde každý, jenž má jiný názor než většina, bude dislajkovaný a odvržený. Bude se udržovat nálada skvělá, veselá a příjemná a samozřejmě tupá. Facebook se stává čím dál víc sociálním médiem pro chudé duchem. Ale to není nic tak nového.



Deník Guardian získal video, které ukazuje, jak systém "analytiky extrémního rozsahu", který vyvinula zbrojovka Raytheon, dokáže shromáždit o jednotlivých osobách obrovské množství informací, zneužíváním serverů, jako je Facebook, Twitter a Foursquare.

Software se jmenuje Riot - Rapid Information Overlay Technology. Raytheon ho údajně nikomu neprodal, avšak přiznal, že ho do určité míry sdílí s americkou vládou a dalšími průmyslovými firmami jako součást výzkumného úsilí od roku 2010 vyvinout celostátní bezpečnostní systém schopný analyzovat "biliony informací" z kybernetického prostoru. ))

Software Riot je schopno získat kompletní informace o životě každého jednotlivce, jejich přátel a míst, která navštěvují jen prostřednictvím stisknutí několika knoflíků. Digitální fotografie, zveřejňované uživateli na facebooku, někdy obsahují údaje o zeměpisné šířce a délce míst, kde byly pořízeny. Riot tyto informace získává a zjišťuje také místo, odkud ty fotografie pocházejí. Informační video o softwaru Riot uvádí příklad jednoho sledovaného zaměstnance, o němž bylo okamžitě zjištěno, kam v které dny a v kolik hodin chodí a s kým se stýká.

Riot vytváří pavouky, na nichž jsou zaznamenány všechny vaše osobní kontakty a informace o vašich známých.

Získávání informací ze sociálních sítí pro boj proti zločinnosti se ve většině zemí považuje za legální.

Software Riot vyvolává velké znepokojení u lidskoprávních organizací.

Video zde: http://www.guardian.co.uk/world/video/2013/feb/10/raytheon-software-tracks-online-video

Zdroj: http://www.guardian.co.uk/world/2013/feb/10/software-tracks-social-media-defence