Český olympijský výbor arogantně zakazuje Čechům používat slovo "olympijské"

Olympiada 2012 London

Český olympijský výbor zakázal muzeu vidlí olympiádu. Prostřednictvím své marketingové agentury pořadatelům "olympiády v Muzeu vidlí" zaslal dopis, v němž je upozornil na to, že pojem "olympijské" v názvu her užívají neoprávněně.

Rozum zůstává stát nad tím, co si pod pojmem autorské právo lze všechno představit.

To je přesně to, co chtěla zavést reforma, zvana ACTA. Nějaká organizace zakazuje Čechům používat české slovo jenom proto, že je na ní údajně uvalen zákaz? To jsme skutečně v Absurdistánu nebo v totalitě? Právo vyjadřovat se ve svém vlastním jazyku a používat ho ve svém životě patří mezi základní lidská práva. Kdo je ČOV, že si vůbec dovoluje veřejně a arogantně porušovat lidská práva v České republice? Jaký je to vlastně zákon a kdo je pod nim podepsán?

Citace z dopisu, která je víc než nehoráznost a odporuje základním myšlenkám olympiády...
Důrazně nás v něm upozorňuje na nelegální užívání olympijské symboliky, konkrétně slova "olympijský" a "olympiáda" ve smyslu zákona č. 60/2000 Sb. a registraci u Úřadu průmyslového vlastnictví pod č. 609693.
Celé znění tzv. zákona>> Paradoxní je ovšem hned úvod zmíněného zákona.

Příště si někdo označí jako obchodní značku výrazy "láska", "dobro", "svoboda", "lidskost"? A úřady v ČR, předstrašeně ustupující komerčním tlakům, mu to schválí?
Útokem na jazyk vždycky začíná útok na svobodu. A nakonec teče krev. To, že se komerční firmy v Británii chovají arogantně, a britské úřady v této věci jako pitomci (před zahájením Olympijských her v Londýně vyvolávala exkluzivní práva na olympijskou značku velkou mediální kontroverzi) přece neznamená, že si i Češi musejí nechat cenzurovat jazyk.

Absurdit a´la totalita je na olympiádě mnohem víc

Jak napsali na servru lupa.cz. Pokud budete návštěvníkem olympiády, nesmíte spoustu věcí. Nesmíte používat mobilní telefon pro sdílení mobilního připojení. Nesmíte prodávat žádné pořízené obrázky a i v případě zveřejňování fotek či videí na sociální síti budete mít trochu problém, zejména pokud je vložíte jako „veřejné“. Na olympiádě si ostatně můžete koupit pouze hranolky od McDonalds. A platit můžete pouze Visa kartami. I v takovýchto věcech existuje „exklusivita“.
Zlatý hřeb je ale to, že na olympijský web (tedy www.london2012.com) nesmíte odkazovat jinak, než čistě textovým odkazem. A když už na něj odkazujete, nesmíte to dělat v okamžiku, kdy o webu či olympiádě mluvíte jakkoliv špatně.

Američanům snažícím se získat pokrytí olympiády z jiných zdrojů na internetu NBC a Olympijský výbor připravili důkladnou vlnu promazávání obsahu na YouTube.com. Jakéhokoliv obsahu, který má něco společného s olympiádou. „This video contains content from International Olympic Committee, who has blocked it on copyright ground“ tak postupně nahrazovalo tisíce a tisíce videí, které se na YouTube objevovaly. A také stále objevují.

Zatkli ho, protože se neusmíval
Při cyklistickém závodě policie dokonce zatkla člověka, který se neusmíval a neměl podle ní asi ze závodu radost. To, že měl Parkinsona a ani nemohl vyjadřit svůj pocit mimikou policii nezajímalo a propustili ho až po dvou hodinách jako zloděje. viz: http://www.blisty.cz/art/64397.html

Co všechno se nesmí. Skoro nic. Platí staré Werichovo pořekadllo: Kde blb, tam nebezpečno!
Sportovci mohou psát jen formou osobních deníčků, nesmí se pokoušet o novinářský styl, například komentovat jiné soutěže. Fotografie na svých profilech vystavit smějí, zapovězeno je ale jejich další komerční užití. Videa sportovců? Na internet podle MOV nesmí. Vrcholem absurdity je zákaz vyjadřovat se o jiných sportovcích, např. včetně gratulace k úspěchu.

zdroj: http://www.blisty.cz/art/64396.html
Muzeum vidlí
Více o olympijských hrách na Inuru