Kniha Deset malých černoušků, populární detektivka Agathy Christie má prý rasistický název

Kniha Deset malých černoušků


Kdo by neznal populární a neobyčejně napínavou detektivku, ve které v neúprosném rytmu známého popěvku ubývá černoušků stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa.Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah?

Jenže my se dnes ptáme: Kam zmizel název knihy?
Deset malých černoušků, populární detektivka má prý rasistický podtext, tvrdí anonymní levicoví bojovníci a bude se proto jmenovat: Bylo jich deset, aby podle slov pravnuka Agathy Christie, James Prichard, tento titul nikoho nešokoval ani neubližoval. Další z řady ustrašených, který couvl pod levičáckým tlakem.

Názvy knihy byly v historii vydání různé.
V Česku kniha vychází pod svým skutečným názvem Deset malých černoušků a nikomu to zatím nevadilo.
V USA vyšel pod názvem Ten Little Indians, avšak z marketingových důvodů byl přejmenován už rok poté na And Then There Were None. Ve Franci vyšel román v roce 1940 jako 10 petits nègres.
Podle majitelů práv na knihu budou v knize i další změny.

Ano svět se zbláznil. Je plný levicových (pseudo)intelektuálů, kteří propagují svou iluzi spravedlivé společnosti za silné podpory mnoha médií.
V rámci svého boje, ale vytvářejí ve světě chaos, rozdělují společnost a ničí hodnoty, které vytvořily generace před námi. Likvidují svobodu názoru, protože každý, kdo s nimi nesouhlasí, není součásti demokratické diskuse, ale je okamžitě osočován a dehonestován jako člověk, který trpí vadou intelektu, zatímco oni jsou ta vyvolená letadla.

Přejmenovávání knih, ničení soch, rabování obchodů a firem, likvidace rodiny a klasických vztahů mezi lidmi, které dodnes fungovaly a fungují.
To jsou výsledky rádoby nové revoluce, která má za cíl údajně lepší svět. Uřvaná minorita dostává obrovský prostor v médiích a vytváří se tak iluze, že jde o většinový názor.
Holt, žijeme v mediální době, kde není stud, kde mnozí, údajně ohroženi demokracií, by rádi zvrátili chod dějin zpět do středověku v němž jediný správný názor hlásala inkvizice.