Martinus cenzuruje a zařazuje knihy na index. Skrytá reklama nebo viditelná stupidita?

Blaha

Knihu Ľuboša Blahu #STO NAJLEPŠÍCH STATUSOV Martinus přijal do prodeje, ale pak si uvědomil, že „V Martinuse si nadovšetko vážime slobodu, demokraciu a ľudský život. Niekedy natrafíme na knihy, ktoré na niektorú z týchto hodnôt vážne útočia,“ a tak ji sice prodává (business je business, že?) ale s upozorněním, že je kontroverzní a výsledek prodeje prý půjde na Slovenskú debatnú asociáciu.

To je mimovládka, ktorou vytvořila Nadácia otvorenej spoločnosti a jejim produktem je napříkla student Emil Hodál, který chtěl střílet chudé lidi. A je docela možné, že se od něho nakazila i Čaputová, prezidentka SR, která také napsala: že chce být prezidentkou v zemi, kde se lidé nebojí umřít.

Ľuboša Blaha, autor zmíněné knihy, reagoval na prohlášení Martinuse takto:

„V mojej knihe nijakým spôsobom neútočím na slobodu, naopak, kritizujem propagandistické zneužívanie tohto pojmu liberálmi. To isté platí pre demokraciu – vždy som obhajoval čo najviac priamej demokracie a ekonomickú demokraciu, čiže právo zamestnancov riadiť fabriky, v ktorých pracujú. Kritizujem oligarchickú podstatu súčasnej demokracie. A v čom, preboha, moja kniha útočí na ľudský život?! Tým, že obhajujem mier a kritizujem americké vojny?! Toto onálepkovanie mojej knihy je nielen politicky subjektívne, hlúpe a drzé, ale navyše aj právne pochybné, pretože Martinus ma vlastne krivo obvinil z toho, že vážne útočím na ľudský život či slobodu! Pri knihe Zomri by ste márne hľadali varovanie, že je kniha kontroverzná...

Schválne som si pozrel, či takýto oznam svieti aj pri knižke Keep Calm and Zomri, ktorá šíri tú najsurovejšiu politickú nenávisť a ten najhnusnejší pubertálny výsmech pod slnkom. A neuveríte – nie je tam žiaden takýto oznam. Nič. Knižka je vraj čistá ako Biblia. Ja len, že knihu uvádza Martinus týmito slovami: ‚Vytáčajú nás idioti, chrapúni a prako**ti.‘ A toto je, prosím pekne, tá milá, slušná, tolerantná a nekontroverzná literatúra, zatiaľ čo Blahova kniha ‚vážne útočí na slobodu, demokraciu a ľudský život‘.“


#100 NAJLEPŠÍCH STATUSOV ĽUBOŠA BLAHU

Kniha má 446 strán a cena je 12,90 eur + poštovné a balné vo výške 5 eur.
Môžete si ju objednať na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. alebo cez SMS na mobile 0905 696 749 v tvare:
100 LB
Meno a priezvisko:
Ulica a číslo domu:
PSČ a mesto, alebo obec:
ks:
Knihu odošleme do 7 dní od obdržania objednávky.