Vše o Pičusovi. O primitivní veřejné vulgaritě tolerované a kritizované

Kniha Vše o Pičusovi. O primitivní vulgaritě tolerované a kritizované

Mimořádně vypečený projekt Anny Duchaňové Vše o Pičusovi podporuje mimo jiné i nakladatelství Baobab. Autorka Anna Duchaňová představila totiž projekt na výstavě Tabook v Táboře, kde nekomromisně, i když skrytě, kritizovala vulgární projevy mnoha veřejně činných lidí, pomocí výstavy, kabaretu, loutkového a předmětového divadla. Odvážně tak hledá hranice mezi vtipem a trapasem a používá dokonce i skryté jinotaje.

S vulgaritou slov Anna Duchaňová žongluje stejně, jako s vulgaritami zachází mainstream, který logicky vulgarismus posuzuje dvojím metrem.
U některých lidí je používání fekálních vulgarismů samozřejmost a možná i noblesa, zatímco u jiných je vulgarita projevem neuvěřitelného primitivismu. Posuzování vulgarity se proto s úspěchem používá v rámci dehonestace určitých osobností či jejich nálepkování.

Vulgarity "noblesní" používá v rozhovorech například kníže Schwarzenberg nebo jiní herci či médiemi opěvovaný zpěvák Banga, jehož totálně primitivní textové vulgarity nevadí kupodivu skoro žádnému novináři v mainstreamu a někteří, jako Petr Fischer, používání vulgarit dokonce u Banga veřejně obhajuje.

Předvídatelným paradoxem pak je, když prezident Zeman použije přirovnání s citací vulgarismu, mluví podle mainstreamu sprostě i on. Rozum se na chvíli zastaví, když podle některých novinářských mozků, politiků a herců je nejsprostější veřejnou osobou prezident. A dalo by se pokračovat, každý den nějaké překvapení.

Na závěr nutno dodat, že pokud náhodou absolvujete projekt Vše o Pičusovi, lehce zjistíte, že zmíněný pán je ve skutečnosti neškodný dráček ve tvaru kosočtverce, který prožívá zcela antivulgární dobrodružství. Samozřejmě, že představení není určeno dětem. Teda zatím, protože při současném společenském trendu nikdo neví? :o)

O dvojím metru používání vulgarit i násilí ve veřejném prostoru se také můžeme přesvědčit zde:

novotny zaloba odlozeno