Xenofob. Jaký je správný význam slova, které je denně zneužíváno

xenofobie citat

Je dobré se vracet k významům slov a umět je používat. Zvláště v době, kdy jsou média přímo zaplevelena neustálým opakováním slov, jejichž skutečný význam je mnohými novináři záměrně chybně interpretován.

Slovem xenofob bývají v médiích označován lidé, kteří různým způsobem projevují zvrácenou obavu, strach, přecházející v údajnou nenávist k cizincům, v našem případě k převážně muslimským běžencům, kteří v desítkách tisíc denně směřují přes Evropu převážně do Německa a Švédska. ZDE
Pokud se podíváme do encyklopedií pak zjistíme, že podle Wikipedie je to "forma strachu ze všeho neznámého, především z cizinců a všeho cizího (tedy z projevů odlišných kultur, zemí, náboženství, apod.) resp. všeho, co přichází z ciziny, případně co je (co pochází) mimo vlastní sociální útvar (skupinu, podnik, kmen, národ, stát apod.) Tento strach může přejít až v nenávist."

Češi ale nemohou být podle těchto definic xenofobové, protože mají obavy ze zcela známého a konkrétního.
Kdyby Češi byli xenofobové, museli by mít stejný vztah k Ukrajincům, Vietnamcům a dalším cizincům, kterých je v Česku přes půl miliónů. Tomu ale tak není. Češi mají oprávněné obavy z konrétních a nebezpečných projevů jednoho náboženství, které jim média potvrzují už přes 15 let ze zemí jako Francie, Británie, Německo etc. Jsou to paradoxně tatáž média, která dávají prostor názorům, že Češi jsou díky svým obavám xenofobi nebo dokonce fašisti.

Navíc skrze tato média jsou denně "přesvědčováni", že neexistuje žádné politické ani jiné řešení uprchlické krize jak ze strany Německa, EU, tak i ze strany Sobotkovy vlády.
A to je v jejich konkrétních názorech jen utvrzuje. Do konce roku 2017 jsem opravdu nezaznamenal, že by politici nabídli konkrétní řešení a uklidnili veřejnost řadou smysluplných bezpečnostní opatření.
"V Německu bylo v listopadu 2015 zaregistrováno 900 000 běženců, podle neoficiálních údajů může do země za celý rok přijít až 1,5 milionu lidí.

Stanovení horní hranice pro počet přicházejících uprchlíků ale 27.11.2015 znovu odmítla německá kancléřka Angela Merkelová. Podle ní je možné dosáhnout snížení počtu běženců jen na mezinárodní úrovni."
Kancléřka Angela Merkelová prý dokonce prohlásila, že i kdyby v roce 2015 své rozhodnutí otevřít hranice se Středoevropany předem konzultovala, nesouhlasili by s ní a migranty nepřijali, jak prohlásil politolog a mentor Realistů Petr Robejšek. A Merklová jeho slova potvrzuje potvrzuje, když v roce 2017 jasně prohlásila, že v roce 2018 přijme dalších cca 400 tisíc rodinných příslušníků imigrantů, kteří už v Německu jsou. A zároveň stále tvrdošíjně prosazuje přerozdělení imigrantů do dalších zemí EU.
 
Pokud tedy někdo použíje slovo xenofob, např. vůči naprosté většině národa, pak by se měl v prvě řadě zamyslet, jestli skutečně rozumí napsanému či řečenému. Přestává totiž znovu platit, že stokrát omílaná lež či polopravda se stává jedinou pravdou.