Jsme připraveni? Příručka zdarma pro neklidné doby šílených vlád

Naše vláda a státní aparát nedělá vůbec nic pro přípravu občanů na možné krizové situace. Kryty civilní ochrany smrdí zatuchlinou, degradují a mnohdy jsou z nich sklady odpadu a nepotřebných věcí. Naše státní potravinová zabezpečenost nám dle informací pomůže překonat jenom jeden den. Česká společnost je na tom špatně i co se týče třeba tak základní a život zachraňující osvěty. Umíte poskytnout první pomoc při různých druzích zranění? Dokážete se chránit před různými druhy útoků? Poradíte si při blackoutu?

Jsme tak křehcí, že jakákoliv nepředvídatelná událost pro nás bude mít dalekosáhlé důsledky. Základní dovednosti pro přežití a zvládání mimořádných událostí chybí většině naší populace a mohli bychom dále pokračovat ve výčtu toho, co všechno neumíme. Lidé spoléhají na to, že současná situace přece nedojde až k ohrožení bezpečnosti státu. Mnozí se upínají k různým politikům jako k všespásnému řešení, vkládají do nich své naděje a věří, že to „nějak“ dopadne.

Protože tuto chvíli nevidím politické řešení, snažím se pro nás všechny udělat alespoň něco praktického, co mi dává smysl.
Tyto informace jsou určeny těm, kteří se nespoléhají jen na stát, ani na různé mesiáše a chápou, že musí vzít odpovědnost sami za sebe, do svých rukou a připravit se na možné budoucí události. Můj děda říkával, že „lepší je být připraven na něco co nepřijde, než nepřipraven a zaskočen“.

Právě proto, že vidím kam spěje současná situace, i když je teď klid před bouří a spousta lidí má falešný pocit bezpečí, tak jsem připravil praktickou příručku.
Jmenuje se „Jsme připraveni?"
V této příručce najdete ty nejdůležitější informace pro horší časy. Například, jak se vyzásobit pro případ neočekávaných situací, jaké budete potřebovat dovednosti, ale i jak vytvářet komunity, jaké používat alternativní platební systémy a spoustu dalších užitečných informací.

Příručku si můžete stáhnout zde: Jsme připraveni?

Více: https://paralelne.cz