Konzumní děti. Znásilňování dětí obchodníky, reklamou i politiky

deti a reklama

Je nepochybné, že děti se stávají předmětem nevybíravé reklamní manipulace. Děti jsou denně znásilňovány hesly jako: „Jsi to, co nakupuješ“, „Nákupem věcí dosáhneš štěstí“ nebo „Věci ti zajistí lepší život“. Navíc tím, že na dětech velký počet dospělých zcela nekriticky lpí, je docela snadné ovlivňovat i je.

Znásilňování dětí reklamou a nastavování metod lživého chování

Jakými způsoby je bombarduje marketing a reklama a jak z nich vychovává konzumní otroky se můžete přesvědčit na vlastní oči. Zvláště šokující je poznání, jakým způsobem politici blokují novými zákony tuto "státem podporovanou trestnou činnost". Myslící společnosti se takovému rozsáhlému zneužívaní dětí jen velmi těžko brání. Navíc je nábor malých dětí do reklamních spotů přijímán části společnosti přijímáno jako zcela normální. V novinách můžete proto často číst i takové zrůdnosti: Máte pocit, že v reklamách s dětskými hrdiny by se velmi hezky vyjímal i váš potomek? Pak vězte, že to není až tak složité. Jde jen o to, mít trochu štěstí. Poradíme vám, co pro to můžete udělat vy, pokud chcete mít s dětí idioty.

Dokonce i veřejnoprávní televize ČT používá zakázanou reklamu
Česká televize již od roku 2011 soustavně porušuje zákon, který reguluje vysílání reklamy. Nejen, že jsou řádní plátci koncesionářského poplatku obtěžováni reklamou, ale především miliony diváků mohou každý den sledovat, jak velká veřejnoprávní instituce explicitně porušuje zákon.
Server Mediář v dubnu 2014 informoval, že příjmy ze „sponzoringu“ na ČT1 už převýšily příjmy z reklamy na kanálu ČT2. „Klasická spotová reklama na ČT2 vynesla v roce 2013 35 milionů Kč, sponzoring – který se z většiny odehrává na ČT1 – přitom 156 milionů, z toho tzv. minipořady činily 30 milionů Kč. Reklama z ČT Sport přinesla 55 milionů. Celkem Česká televize v roce 2013 z reklamy a sponzoringu získala 324 milionů Kč,“ uvedl Mediar.cz. Česká televize se reklamy a „sponzoringu“ nehodlá vzdát ani v dalších letech. Dokonce počítá s nárůstem těchto příjmů v roce 2016.

Upozorňujeme, že pro mnohé z vás to bude mít zdrcující poznání. Zvláště v tom, že za to může každý, kdo mlčí.

UPOZORNĚNÍ: Video bývá často stahováno, pokud zde už nebude, najděte se film pod názvem: Konzumní děti / Consuming Children /


trailer v angličtině