Vašíček Arnošt

vasicek150.jpg

 

Arnošt Vašíček (*27. 8. 1953, Ostrava)

Vystudoval filmovou a televizní žurnalistiku na Fakultě žurnalistiky UK v Praze.
Ve svých knihách, televizních dokumentárních cyklech a filmech vychází především z osobních zkušeností. Při výpravách za neodhalenými tajemstvími naší planety navštívil již téměř 90 zemí na pěti kontinentech a také četné ostrovy v Tichomoří a v Indickém oceánu.
Zajímal se o pozůstatky primitivních kmenů, které přežívají na úrovni doby kamenné. Pobýval mezi Védy na Srí Lance, Dajáky na Borneu a u etnických skupin Mentawai na Siberutu, Kubu na Sumatře, Dani na Nové Guineji, Antanosy na Madagaskaru i u jihoamerických indiánských kmenů.
Předmětem jeho zájmu jsou především záhadné archeologické nálezy, nevysvětlené úkazy a tajemné jevy a také utajované rituály a legendy, naznačující kontakty s jinými světy.
I když se nevyhýbá některým celosvětově proslulým záhadám, pátrá především po obecně neznámých senzačních skutečnostech, s nimiž se čtenáři a diváci seznámí vůbec poprvé a z nichž některé nesou punc světového unikátu.
Arnošt Vašíček se jako prvý badatel úspěšně vydal po stopách sachamamy – gigantického hadovitého tvora z amazonské džungle a získal cenné výpovědi očitých pozorovatelů. Dokumentoval objev neznámé rasy bílých lidí se světlými vlasy, kteří obývali Jižní Ameriku již před tisíci lety a údajně přišli z hvězd, pořídil fotografie ojedinělé mumie trpasličího humanoida, odkryté v hrobu civilizace Mochica, a získal četné další fascinující materiály. Správnost jeho řešení záhady prehistorické jeskyně Gargas, které navrhl v roce 1996 ve svém dokumentárním cyklu Planeta záhad, dokázaly o pár let později archeologické nálezy. Podobně se potvrdily i některé další z jeho odvážných hypotéz.
Od roku 2000 soustavně pátrá po dosud neodhalených tajemstvích českých dějin a pokouší se dokázat, že naše minulost není vždy průhlednou kronikou dobře známých událostí, ale v některých případech velmi složitým kryptogramem, z nějž jsme dosud dokázali rozluštit jen několik málo stránek.
K dosud nevyřešeným záhadám naší historie patří i tajemství největšího rukopisu světa, Codexu gigas alias Ďáblovy bible.

Knižní tvorba:

autor dosud vydal přes 20 knih

Setkání s tajemnem (1994),
V zajetí mágů (1996),
Tajemná minulost (1998),
Zkázy a zázraky (1999),
Bytosti odjinud (1999),
Neuvěřitelné skutečnosti (2001),
Egyptské záhady (2002),
Turecké záhady (2003),
Maska smrti (2003),
Strážce duší (2005),
Stopy neznáma (2006),
Záhady Peru (2006),
Tajemství Ďáblovy bible (2007)
Ztracená brána (2012)
Tajemství Voynichova rukopisu (2015)
Labyrint záhad - Největší tajemství Čech, Moravy a Slezska (2016)Televizní tvorba:

Setkání s tajemnem (1994) – 13dílný dokumentární cyklus,
scénář Planeta záhad (1996–1999) – 52dílný dokumentární cyklus, scénář, kamera, režie
Strážce duší (2005, 2008) – 13dílný seriál, scénář
Zajatci ďáblova chřtánu – (2006) televizní film pro děti, scénář
Ďáblova lest (2008) – 3dílný thriller, scénář

Bližší informace viz také www.mysteryfilm.cz