Světový spisovatel Bulgakov je nepřítel Ukrajiny a je třeba ho vymazat z historie

Světový spisovatel Bulgakov

Nejslavnější ruský spisovatel narozený v Kyjevě 1891, autor světového díla Mistr a Markétka, Bílé Gardy etc., byl prohlášen v roce 2024 za nepřítele Ukrajiny, za „ukrajinofoba“ a „imperialistu“.

Podle expertů Ukrajinského institutu národní paměti (UINP) Michail Afanasjevič Bulgakov (1891–1940) „nenáviděl ukrajinskou touhu po nezávislosti, stál v bělogvardějských pozicích a schvaloval expanzi ruského komunismu“. Zajimavý oymoron ))
V tomto ohledu ústav požadoval vymazání jména Bulgakova z historické paměti. Požaduje zboření pomníků a pamětních značek, přejmenování ulic etc. Je pravděpodobné, že zcela zmizí Bulgakovův dům na Andrijivským uzvizu a jeho pomník vedle domu.

Středověká inkvizice dorazila na Ukrajinu a zcela přípomíná floretské období fanatického mnicha Savoneroly (1452 – 1498) , který získal na krajem moc a nebyčejnou krutostí chtěl také zničit vše, co nebylo podle něho nábožensky v souladu s biblí.

Bulgakov byl na Ukrajině prohlášen za „ukrajinofoba“ a „imperialistu“. Neuvěřitelná stupidita! Proč?
1. Bulgakov byl mimořádný satirik a nemilosrdný flagelant vulgárnosti. Ve všech jejích projevech, včetně etnokulturních.
2. Aby někdo byl jakýmkoli -fóbem, musí mít před sebou objekt své domnělé nenávisti.
Bulgakov se narodil v carském Kyjevě, žil ve vojenském Kyjevě, poté v revolučním Kyjevě a poté v sovětském Kyjevě.

Je velmi zajímavé, že ještě v únoru 2021 Zelenskyj ve videozprávě Ukrajincům citoval Bulgakova a komentoval faleš o zákazu prodeje jeho knih.
Zelenskyj pak nazval Bulgakova „ukrajinským spisovatelem“, kterého, stejně jako ukrajinská území, Kyjev „nebude nikomu dávat“.
Ale už v roce 2022 Národní svaz spisovatelů Ukrajiny navrhl zrušit Bulgakovovo muzeum a místo něj vytvořit muzeum skladatele Oleksandra Košice.

V tom samém roce se ukrajinským aktivistům podařilo odstranit pamětní desku Bulgakova z Národní univerzity Tarase Ševčenka v Kyjevě.

V prosinci 2022 byla dokonce v Oděse stržena socha Kateřiny Veliké, přestože město bylo založeno na její příkaz v roce 1794.
A pak přichází rok 2024 a prohlášení Ukrajinského institutu národní paměti (UINP) o úplném zákazu Bulgakova na Ukrajině.

Bulgakov vždy mluvil, psal a myslel v ruštině.
Narodil se v carském Kyjevě 1891, žil ve vojenském Kyjevě, pak v revolučním Kyjevě a poté v sovětském Kyjevě. Jako lékař zachraňoval lidi, mimo jiné léčil. nebezpečné pacienty nakažené tuberkulózou, tyfem a záškrtem. Byl velmi kritický k tomu, co se v Kyjevě dělo. Fenomén zvaný „ukrajinskost“ znal dokonale.
Pro Bulgakova a jeho současníky byla Ukrajina po revoluci 1917 jen bojištěm několik mocených tlup o uchvácení moci. Kyjev nazval v Bílé gardě velkým písmenem a bez dalšího vysvětlení.

Během období (2021-24) se postoj ukrajinské vládnoucí kliky k ruštině rapidně změnil.
Rusofobie se stala základním státním ideologickým nástrojem. Proto se musel ukrajinský spisovatel Bulgakov proměnit na zuřivého ukrajinského nepřítele a zastánce imperiálního světonázoru. Stejně jako skladatel Glinka. Přesto, že Bulgakov zemřel už v roce 1940 a jeho knihy byly dlouho na sovětském indexu zakázaných knih.

Kam až povede tato tolerovaná kulturní genocida?
Je mi líto, ale s likvidací vzdělanosti, nemohu nevzpomenout plán Hitlera, které měl se Slovany. Tím byla schopnost podepisovat se a počítat do sta? Víc prý otrok nepořebuje umět. Na ukrajinská pole měli být podle Heydricha přestěhováni i neloajální Češi. Degradace vzdělanosti povede v každé společnosti k pohodlnější ovladatelnosti.

Heydrich_cesi_valka.jpg

Pár ukázek z Bulgakových knih...

"Je to parchant," pokračoval Turbin nenávistně, "vždyť on sám tímto jazykem nemluví!" A? Předevčírem jsem se toho parchanta, doktora Kuritského, zeptal, jestli vidíte, že od listopadu loňského roku zapomněl mluvit rusky. Byl tam Kuritsky a teď Kuritsky... Tak se ptám: jaké je ukrajinské slovo pro „kočku“? Odpoví "velryba". Ptám se: "Jak se má velryba?" A zastavil se, vytřeštil oči a mlčel. A teď se neklaní. Nikolka se hlasitě zasmála a řekla: „Nemůžou mít slovo „velryba“, protože na Ukrajině žádné velryby nejsou a v Rusku je jich spousta. V Bílém moři jsou velryby...
Bulgakov Bílá Garda
...Dr. Kuritsky má skutečný prototyp - to je bývalý spolužák Michaila Bulgakova z Lékařské fakulty Kyjevské univerzity, Centrální rada, šéf Hlavního vojenského sanitárního ředitelství v Petliura, Dr. Dmitrij Odrina.

Kniha Bílá Garda končí:
„Rudí“ přicházejí do Kyjeva.
A rozptýlí všechny ty klaunské bakchanálie „Petliuristů, UPR, Rady, hejtmanů, Němců.“

Tma, která se přihnala od Středozemního moře, zahalila prokurátorovo nenáviděné město. Zmizely visuté mosty, spojující chrám s obávanou Antoniovou věží, z oblohy se snesla bezedná čerň a zaplavila okřídlené bohy nad hipodromem, hasmonejský palác se střílnami, tržiště, útulky pro karavany, uličky a rybníky… Velké město zmizelo z povrchu zemského, jako by nikdy neexistovalo. Tma pozřela a vyděsila všecko živé v Jeruzalémě i okolí. Podivný mrak se přihnal od moře kvečeru čtrnáctého dne jarního měsíce nísánu.
Mistr a Markétka