Jan Petránek v roce 2016. Jasná řeč o migraci a katastrofické eu-politice merkelismu

Jan Petránek o migraci

Jasná řeč, tentokrát o imigraci a katastrofických důsledcích pro obyvatele Evropy nejen v roce 2015, ale i v letech následujích. 
Vynikající publicista a komentátor Jan Petránek (1931-2018) patřil k těm posledním několika vnímavým a inteligentním novinářům v české kotlině, který byl schopen se jasně zamyslet a pojmenovat události tak, jaké skutečně jsou. Bez státní i mainstreamové propagandy.
Rozhovor pro DVTV 13.01. 2016.
Více: Jan Petránek v roce 2016. Jasná řeč o uprchlících a katastrofické evropské politice tzv. merkelismu
Novinářská legenda Jan Petránek. Jasné argumenty a objektivní fakta o ruských mýtech

Výpisky z rozhovoru:

„Ukazuje se, že ti politici, kteří zasedají ve vládách, jsou velice překvapeni... Oni zpohodlněli se svými úsudky. Toto je věc, která ukazuje, že vývoj nebude brát ohled na ty, kteří myslí pomalu...“

„Odebírám víc než čtvrtstoletí The Economist a ten se málokdy mýlil. Dne 7. listopadu však vyšla na titulní straně fotografie německé kancléřky Angely Merkelové s titulkem ‚Nepostradatelná Evropanka‘. A nyní se už zdá, že je zcela postradatelná...“

„Ti, kteří mají středověké myšlení, mají nejmodernější technologické prostředky... Pocházejí ze středověkého prostředí. Když ženu znásilní v Saúdské Arábii, ukamenují ji i přesto, že je oběť... Ta mentalita je v těch lidech po staletí pěstována... Nebudou respektovat něco jiného... Tito lidé jsou naprosto neslučitelní s našimi hodnotami... Zločinci mají větší šanci pochopit pravidla společnosti než ti, kteří sem přicházejí...

"Tady jde o problém, kdy určitý davový syndrom je vázán na nejmodernější sociální sítě... V Evropě, která má cca 500 milónů lidí jsou desítky milionů muslimů, zatímco v USA, kde je 320 miliónů lidí je 1.5 miliónů muslimů..."

„Když vstupovala naše země a další celá řada zemí do Evropské unie, tak jsme si připadali jako školáčkové, kteří musí skládat maturitu. My jsme byli to, čemu se říká v cirkuse untermeni, a to je nepřijatelné... Já nejsem proti evropské jednotě, já chci tu nejsilnější evropskou jednotu, ale ne že tu bude jeden dráb v Bruselu..."

„Já obrovsky vítám, když si křesťané berou z křesťanství ten morální aspekt. Ale není to všude tak... Je nutná častá diskuze mezi křesťany a ateisty, mezi křesťany a muslimy... ale mezi ateisty a muslimy to není možné.

„Evropa nemůže být otevřená jako cedník, musí si chránit své hranice. U těch, kterým dokážete nebo jsou schopni se prokázat, že utíkají před válkou, poskytnout azyl. Ale devadesát procent lidí jsou jiní..."


Video pro doplnění znalostí v širší historické souvislosti.