Pedofrastie se používá v propagandě u bezbranných dětí při prosazování jakýkoliv názorů

Mateřídouška PEDOFRASTIE

Pedophrasty neboli pedofrastie se používá v propagandě při prosazování jakýkoliv názorů. Argumenty sdělují bezbranné děti, protože opravdu málokdo by zpochybňoval jejich pravost nebo zdroj jejich prohlášení. Často se používají symbolické fotky.

Příklad: Greta a změna klimatu
PR figura Greta má údajně reprezentovat rozčílení nad bezohledností lidí, díky kterým se rapidně mění klima na této planetě.Postpubertální a nedovzdělaná Greta je klasickým symbolem a proto nelze na ni klást racionální požadavky. Je medializována jako prorok. Proto s ní nelze vést polemiku.
Očekává se, že bude katalyzátorem přijmutí emočního souhlasu u cílové skupiny bez kritického zkoumání skutečnosti. Ten pak bude využíván k politickým cílům.

Být pionýrskou celebritou v tak mladém věku je strašná životní zkouška.
Horší je ale být dětskou hereckou celebritou. Ovšem dětská politická celebrita, to tu ještě nebylo. Copak se asi s Gretou Thunberg stane za pár let? Gusta Fučíková? Ptá se spisovatel Ondřej Neff ZDE

PIONÝRKA GRETA

Greta naklonila svou hlavičku nad zeleným pionýrským šátkem a jasným pohledem spočinula na modrých dálkách, kde v šiku na planetu útočí ty zlé, neduživé, molekuly ceodvě.
Posmutněla. Důvěrně se nakloní a vypravuje.
Vypravuje o své rodné globální straně, o dvanácti posledních letech lidstva, o pionýrském oddíle piár soudruhů, o době, kdy blbci padali z nebe,
vzpomíná na modré soudruhy, v jejichž objetí vřelém nachází ideovou pravdu jedinou.
Je statečná ta naše pionýrka Greta, ta naše nová Gusta Fučíková.

Mateřídouška_Petr_Pavel.jpg

Příklad 2 / Kult osobnosti
V březnovém čísle (2023)
vydává kýčovítý komiks o soudruhu prezidentovi Petru Pavlovi, přesně v duchu starých čísel z nejhorší doby totálního socialismu z 50ých let.


Mateřídouška_komiks.jpg

Koneckonců soudruh Pavel má k té době vřelý vztah. Např. jako bývalý snaživý a uvědomělý rozvědčík Československé Lidové armády, který přísahal věrnost nejen Komunistické straně Československa, ale i Sovětskému svazu či Varšavské smlouvě, což byl tenkrát vojenský protipól NATO. Rovněž byl předseda KSČ, což byla funkce v politické straně, kterou i za komunistů nebylo lehké dostat.

Více >>

pavel pavlova bio