Čtyři hravé knížky pro začínající čtenáře Katky Závadové a Jiřího Votruby

Čtyři knihy pro první čtení z pera Kateřiny Závadové a Jiřího Votruby

Čtyři knihy pro první čtení z pera Kateřiny Závadové a Jiřího Votruby by neměly chybět v žádné knihovničce začínajéícého čtenáře. Proč? Protože patří mezi to nejlepší, co na knižních pultech najdete.

Kateřina Závadová, Jiří Votruba: Pohádky o písmenkách  /Albatros, 2011/
Co se všechno může přihodit písmenkám naší abecedy? Veselé i poetické pohádky o tom, co se všechno může přihodit písmenkám naší abecedy. Co musí udělat S, aby mělo zase pěknou vlnovku? Proč se Ž zlobí, že je pořád poslední? Koho si vykrmuje paní B? A že písmenka dovedou být velmi přátelská, se pozná v pohádce o řeckých písmenech. Vyprávění obsahuje mimoliterární žert. Vtipné je i propojení příběhu s ilustracemi. Čtivé, zábavné pohádky pro ty, kteří objevují písmenka a chtějí umět pěkně číst.


Kateřina Závadová, Jiří Votruba: Písmenka a pan Antonín /Albatros, 2013/
Písmenka S a Z bydlí v jednom domečku, ale někdy to mezi nimi skřípe. S se z každé povinnosti vykroutí a o kamarádovi Z říká, že by udělal lépe, kdyby si obrousil hrany. Přesto se nakonec vždycky usmíří, vždyť spoustu práce musejí dělat společně! Jednou A přivede k rybníku pana Antonína. Budou si s ním ostatní písmenka rozumět? A jak to dopadne, když se objeví strážník? Dál už ani slovo, přečtěte si to sami. Stačí otevřít knížku – je plná písmenek!

Kateřina Závadová, Jiří Votruba: Jak písmenka strokovala na bydláku /Albatros, 2016/
Pan Antonín a písmenko A nemají kde bydlet, domeček jim odplaval po řece při divoké jarní povodni. Naštěstí je léto, a tak můžou stanovat. Zkusí spát pod širákem a nocovat v týpí s písmenkovými indiány, ovšem žádná sláva to není. A tak se kamarádi rozhodnou, že si postaví dům v koruně stromu! Písmenka S a P pomáhají, a když je dílo hotovo, všichni se radují. Ale někdo jim tu radost chce za každou cenu pokazit!

jak-pismenka-povoden-votruba

Kateřina Závadová, Jiří Votruba:  Povodeň, plecháči a pan Q /Albatros, 2014/
Pět štětin mu trčí na šešulce a stejné strniště má na bradě. Poznali jste pana Antonína? Od té doby, co ho písmenka vzala mezi sebe a A ho pozvalo k sobě domů, se mu svět zdá mnohem veselejší. Ale jednoho dne do jejich domečku vtrhne velká voda – přímo povodeň! A navíc si pan Q pořád stěžuje, že se písmenkům nehodí do žádného slova. To je nadělení, jak jen tohle všechno dopadne?