Trilogie Solární baroni od Aleny Vitáskové aneb nepěkné věci o solárním businessu v české kotlině

Trilogie Solární baroni od Aleny Vitáskové

Dvacátého července 2011 byla jmenována předsedkyní Energetického regulačního úřadu, a to s platností od 1. srpna 2011 na funkční období šesti let. A začal její velký problém, protože začal vidět do praktik kolem solární energetiky v ČR a nelíbilo se jí to.

Přesto, že ji nežádala, rok měla nařízenou policejní ochranu. Dostala ji nařízenou z ničeho nic a tři měsíce byla zostřená, nonstop za ní jezdili se samopaly, hlídali bydliště. Ztratila soukromí. Něco se asi dělo, že? Určitě ale není jen tak, že spadne výtah s jejím přítelem. Pak ji soudili a dostala 8,5 let vězení, byť se ničeho nedopustila, když se odvolala, dostala asi za drzost navýšení trestu o 2,5 mil. Kč peněžité pokuty; tak podala trestní oznámení na svého soudce.

Koncem července 2017 skončilo její šestileté působení v čele Energetického regulačního úřadu. Za ty roky si zažila hodně, možná víc než si kdokoli z nás umí představit. Kvůli zákonné podmínce nyní nesmí rok v energetice působit.

"Solárně-řepkové mafii od roku 2006 Češi zaplatili celkem už 300 miliard korun. Každá domácnost tedy zaplatila v průměru 70 tisíc korun výpalného"


“Soudce Baxa by se měl vyjádřit ke své fotovoltaické elektrárně. Jak k ní přišel, kolik pobírá na dotacích. Kdo mu ji dodal, za kolik a jak soudce vůbec k takové informaci o solárních elektrárnách přišel. Jak dopadlo šetření, když jeho elektrárna spadla do těch podezřelých, které švindlují s výrobou?”, uvádí ve svém článku na serveru Parlamentní listy bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková

O svých zkušenostech vydala zatím dvě knihy.
Solární baroni I. / Organizovaný zločin, Solární baroni II. / Příprava mé vraždy a třetí díl trilogie „Solární baroni III / Vrazi v taláru“ vyjde v roce 2018. Brožurka – „Na prahu vězení“ je neprodejná, ta vyšla jako první a má ji pro své známé, přátelé a podporovatele.

Alena Vitásková
vystudovala fakultu pozemních staveb VUT v Brně. Od roku 1974 pracovala na různých pozicích v Severomoravské plynárenské, a.s., Ostrava a v letech 2001–2003 působila ve společnosti Transgas, a.s. a RWE Transgas, a.s., ve funkci předsedkyně představenstva a generální ředitelky. V období 2004–2007 byla předsedkyní představenstva Pražské teplárenské. Byla prezidentkou Klubu plynárenských podnikatelů. Obdržela titul Manažerka roku 2002.

Z ROZHOVORŮ S ALENOU VITÁSKOVOU:

Ten, kdo na vlastní kůži zažije, že vás soudí, vláčí morálním bahnem, jen proto, že jste se stal z jakéhokoliv důvodu nepohodlným nějakému sytému, tak se na tuto demokracii dívá jinýma očima. Soudit na zakázku, to je demokracie? Z takové demokracie je mi na zvracení!!! Justice má být vrcholem spravedlnosti, nikoliv se v některých případech propůjčit zločinu...

Ochrana a podpora lidských práv a svobod je velmi rozsáhlá oblast. Listina práv a svobod zahrnuje v šesti článcích oblasti, které se k tomuto pojmu vážou. Institut se zabývá pochopitelně jen částí. První sekce se specializuje na porušování lidských práv a svobod v České republice. Jedná se především o vykonstruované trestní stíhání, obžaloba, soudy, vazby. Takováto likvidace osob a jejích blízkých je horší než válečné zločiny. Musíme si uvědomit, že vám likviduje život justice, která by měla být tím nejvyšším orgánem zajišťujícím spravedlnost. Ve válečném konfliktu na vás zločin páchá nepřítel...

Evropská unie začala být zátěží pro národní zájmy, pro obyčejné lidi. Musí dojít k zásadní změně její politiky, nebo k rozpadu. Evropská unie je úplně jiná, než když jsme do tohoto svazku vstupovali. A v této chvíli u nás nevidím silného politika, který by dokázal chránit zájmy českých občanů, doopravdy, v plném rozsahu národních zájmů. Politika, který by strhl občany a aktivoval jejich zájem, probudil je do jisté míry z apatie a hluboké nedůvěry v politiky. Politika, který by dokázal předložit občanům vizi a dokázal ji také naplňovat...

zdroj >>

Solární baroni I. / Organizovaný zločin
Alena Vitásková ve své knize Solární baroni – Organizovaný zločin přichází s humorným příběhem s reálným základem ve světě byznysu a politiky. Dozvíte se, jak nenápadně vytunelovat státní pokladnu a vytřískat z toho „prospěšný projekt“, jak se dělá dnes populární lobbing, jak se z jedněch mohou stát „Solární boháči“, zatímco z druhých „Solární chudáci“. A konečně dozvíte se, jakou cenu má slunce pro vás i pro ty druhé. Nehledejte zde jména z obrazovek televizorů, podobnost je čistě náhodná, i když fantazii se meze nekladou. Především se zasmějte a pobavte, ale i zamyslete nad tím, jak moc je román podobný dění kolem nás.

Solární baroni II. / Příprava mé vraždy
Kniha je volné pokračování Organizovaného zločinu, který musí být překrýt ještě větším zločinem, aby skuteční aktéři nebyli potrestání a naopak mohli pokračovat v tunelování veřejných financí. Druhá část trilogie popisuje způsoby likvidace nepohodlných osob, které se novodobé mafii připletou do cesty. Kamila se nejen připletla, ale začala s ní bojovat v nerovném boji. Jak takový boj vypadá, najdete v příběhu plným zvratů a humoru. Hlavní představitelka knihy pozvedla pomyslný prapor boje proti tunelářům, mafii, která mafií vlastně ani není. Je to jakési seskupení politicko-lobbistických chudáků, kteří nemají k vraždě daleko. Zrcadlo společnosti, ve které lidský život nic neznamená. Příběh Kamily a její vraždy je plný napětí a nečekaných zápletek. Je ze života, ale nehledejte podobu osob. Mějte jen na mysli, že o našich činech se ví toho víc, než si jen dokážeme představit. Je to román a každý život i ten Váš je námět na román. Celý děj je protkán humorem, který k životu určitě patří a který je autorce vlastní.

Třetí díl trilogie „Solární baroni III / Vrazi v taláru“ / 2018
Třetí díl trilogie vypráví o poslední části procesu, který je nutný pro zakrytí zločinu. Sleduj tok peněz a k těm pak jednoduše přiřadíš osoby. Pro dokonalý zločin musí být vhodné zákony, které nejsou pro lidi, ale pro tuneláře a šmejdy. Systémové řízení zločinu prochází všemi strukturami a končí tzv. spravedlností, která u nás mnohdy není slepá, ona na jedno oko vidí!
Děj knihy se odráží od reálných základů, kdy trestní stíhání, soudy a vězení mnohdy nevinných lidí se snaží zakrýt skutečné zločiny. Tunelování veřejných financí, zlodějny, vraždy, jsou hlavní životní náplní gaunerů, kteří se snaží ovládat stát. Všichni ti, kteří se jim postavili do cesty, museli být odklizeni. Jedna z moderních metod likvidace nevinných lidí stojících v cestě mafií jsou vrazi v taláru.
Pokud některá z postav příběhu vám bude někoho připomínat, nápadně se podobat lidem, kteří nám ztrpčují život, tak se určitě nepletete, přestože se jedná o román. Podoba osob je náhodná, ale možná. Vaši fantazii se meze nekladou, a pokud máte stejnou, či obdobnou zkušenost, tak vězte, že to není náhoda. Vrah v taláru je ten, kdo nevinnému může vědomě zcela zničit život a přesto zůstane navždy nepotrestán?? To si prokurátor padesátých let Josef Urválek myslel…

Alena vitásková kandiduje na prezidentku naší republiky >>
vitaskova prezident kandidat