Makanna. Hudební projekt Brikcius podle historického románu Jiřího Weila

Makanna. Hudební projekt Brikcius

Hudební dokumentární film MAKANNA podle románu židovského spisovatele Jiřího Weila (1900 - 1959) z koncertního provedení baletu MAKANNA, který složila skladatelka Irena Kosíková pro zpěv (Jan Židlický), sólové violoncello (František Brikcius) a orchestr (Jan Talich - dirigent, Talichův komorní orchestr), se konala v Klášteře sv. Anežky České pod záštitou Sira Toma Stopparda a Václava Havla.

weil makanna

Román Makanna - Otec zázraků
popisuje vzestup a pád historické osobnosti - falešného proroka ze 7. století s tváří zakrytou zeleným závojem a očima zářícími jako uhlíky. ........ "Tento neznámý orientální svět, objevený z dávných dob, se v tomto románu stává živým, barevným obrazem, který nám připomíná ne tak dávnou historickou tyranii"

makana film

Premiéra filmu se uskutečnila v Knihovně Václava Havla v Praze u příležitosti 115. výročí narození židovského spisovatele Jiřího Weila a Daniela Pearla World Music Days. Promítal se již v Pekingu (9. filmový festival Evropské unie v Číně), v Lisabonu (MUVI - Mezinárodní festival hudebních filmů v Portugalsku), v Mexiku (FIC AUTOR - Mezinárodní filmový festival autorů) a v Londýně (WALTHAM FOREST CELLO FEST 2019 - "Londýnská čtvrť kultury se setkává s klasickou hudbou").

K dispozici jsou anglické (české, španělské, portugalské a čínské) titulky (můžete je zapnout kliknutím na ikonu titulků / titulek ve spodní části videa).

Více:
  https://www.Brikcius.com/Festival 
  https://filmfreeway.com/MAKANNA 
  http://www.imdb.com/title/tt5346634

CD MAKANNA / Irena Kosíková: MAKANNA
Jan Talich - Conductor
František Brikcius - Cello
Jan Židlický - Narrator
& Talich Chamber Orchestra
SupraphOnline:
https://www.supraphonline.cz/album/5152-makanna