Karel Čapek vtipně a přesně o chřipce, kterou šíří i média stejně, jako dnes medializují kovidovou hysterii.

Karel Čapek

Kdysi se naši rodiče ptali, spolu s Hrabalem, kam zmizel mlíkař a dnes se ptáme, kam zmizela demokracie, kam zmizela chřipka. Byla tady s námi každý rok a najednou zmizela, jako pára nad hrncem. Sotva se objevil Covid. A později se zase objevila. Najednou z ničeho nic. V mediích.

Viróza jako viróza. Každá doba se vyrovnávala po svém s nemocí, která je jen logickou reakcí na nerovnováhu ve vašem těle.
Karel Čapek nám popíše, jaké mediální vlny ve spojení s chřipkou se šířily před 2. světovou válkou.

"Tak už se dostala i k nám, sice s jistým zpožděním a zatím jen poskrovnu; ale ani v ohledu chřipky jsme tedy nezůstali za Evropou. Nuže, je tudíž na místě udělit nemocným, zdravým a zejména těm, kdo se chřipky bojí, několik ne sice odborných, ale dobře míněných rad:

1. Jakmile poznáte, že vám je tak nějak divně, a jakmile na sobě zjistíte horečku, zůstaňte doma a vlezte do postele, ale hlavně nechoďte mezi lidi a nedýchejte jim pod nos, hekajíce a bědujíce, že máte chřipku. Každý, kdo si svým bližním naříká, že má chřipku, zaslouží jednu do zad, ne proto, že je vůbec protiva, ale proto, že chřipku nebo rýmu roznáší.

2. Když už marodíte, vemte si dobrou knížku a čtěte, abyste aspoň nestonali nadarmo.

3. Posléze neříkejte každé rýmě, kašli, angíně, katarům, bolení hlavy a jiným svízelům, že je to chřipka. Zbytečně jí tím děláte reklamu a ztěžujete život všem hypochondrům, kteří náhodou ještě kašel nebo rýmu nemají a bojí se skoro dýchat, aby nevdechli nějakého toho Pfeifferova bacila nebo jaký neřád.
Čím míň se bude o chřipce povídat, tím dřív přejde – už z nedostatku veřejného zájmu."
Lidové noviny 29. 1. 1931

Kam zmizela chřipka v roce 2020 / 2021?

Snad nám nechtějí vladní experti na viry říct, že jsme chřipku vymýtili díky tomu, že nosíme roušky. Obávám se ale, že takové stupidní pokusy už tady byly.
A co když pravda je taková, že chřipka se jen přejmenovala na novou nemoc Covid-19, aby se dala zneužít a připočíst do kovidových statistik?

chripka pocet v case

O tom, jak média šíří nemoce!
Dženínský syndrom. Epidemie z roku 1983, kterou nerozšířil ani virus, ani bakterie, ale média.