Nicola Tesla. Geniální a moudrý objevitel elektrické teorie a technologie

Na začátku tohoto století, chorvatský * inženýr, emigrant do Ameriky, Nikola Tesla změřil elektrický náboj planety Země a zjistil, že má velmi vysoký potenciál. Své pozorování provedl během bouřky.

Moje přístroje byly ovlivněny silněji výboji probíhajícími na velké vzdálenosti než výboji poblíž. Tohle mě velmi zmátlo.
Není pochyb o tom, co zůstalo: pozoroval jsem stacionární vlny. Jak se zdroj rušení [bouřka] vzdaloval, přijímací obvod postupně narážel na jejich uzly a smyčky. Ač se to zdálo nemožné, tato planeta se navzdory svému obrovskému rozsahu chovala jako vodič omezených rozměrů. Obrovský význam této skutečnosti v přenosu energie mým systémem mi byl již zcela jasný. Nejen, že bylo možné posílat telegrafické zprávy na libovolnou vzdálenost bez drátů, jak jsem poznal již dávno, ale také zapůsobit na celou zeměkouli slabé modulace lidského hlasu, mnohem ještě více, přenášet energii v neomezeném množství do na jakoukoli pozemskou vzdálenost a téměř beze ztrát.
J.J. O’Neill, The Marnotratný génius: Život Nikoly Tesly, 1944, str. 181.

Nikola Tesla byl průkopníkem v mnoha oblastech elektrické teorie a technologie.
Jako první použil střídavý proud a vymyslel efektivní systém pro jeho výrobu, přenos a využití. Edison apeloval na veřejnost a varoval, že střídavý proud Tesly způsobí jeho uživatelům velké škody, je nebezpečný a že neškodně lze použít pouze stejnosměrný proud.

Tesla mluvil o Edisonovi jako o vynálezci, o sobě jako o objeviteli.

Dnes každý ví, že střídavý proud lze pomocí vícefázového indukčního motoru přeměnit na mechanickou energii efektivněji a ekonomičtěji než stejnosměrný proud. Vynalezl nové formy dynam, transformátorů, kondenzátorů a indukčních cívek. Objevil princip rotačního magnetického pole, na kterém probíhá přenos energie z Niagarských vodopádů a dalších vodopádů a přehrad.

Jako královský samotář pohrdal krátkozrakými muži vědy.
Mnohé ze svých průkopnických vynálezů si nosil s sebou do hrobu.
Věřil však v osud člověka, který podle svých slov:
„hledá, objevuje a vynalézá, navrhuje a konstruuje a pokrývá monumenty krásy, vznešenosti a úcty, hvězdu svého zrození”.

To nás učí, že nejen současníci revoluční myšlenky ve vědě tuto myšlenku opakovaně odmítali, ale také že odmítnutí takové myšlenky i těmi nejkvalifikovanějšími muži v oboru v generaci revolucionářů a často ještě v následujících generací, došlo ne jednou nebo dvakrát, ale mnohokrát.
Archimedes odmítl heliocentrický systém Aristarcha;
Brahe odmítl systém Koperníka;
Galileo byl hluchý a slepý k objevům Keplera,
Edison varoval před střídavým proudem vyvinutým Teslou.
A kdo byl kompetentnější soudit než Archimedes ve své době, Brahe ve své, Galileo ve své a Edison ve své?

Poznámka:
* (Tesla byl ve skutečnosti Srb, který se narodil v chorvatské vesnici Smiljane v oblasti Lika, která byla v té době součástí rakouské monarchie. Jeho otec byl pravoslavný kněz.) pozn. redakce

Knihy:
Nikola Tesla a jeho tajné vynálezy / David Hatcher
https://torden.sk/produkt/nikola-tesla-a-jeho-tajne-vynalezy/
Tesla: Človek, vynálezca a vek elektriny

https://www.inlibri.online/obchod/knihy/biografia/tesla-clovek-vynalezca-a-vek-elektriny/


V roce 1890, v době, kdy vědci nedokázali pochopit ani úroveň atomové částice, natož subatomární úroveň, Nikola Tesla řekl:

„Všechno je světlo, já jsem součástí světla a to je hudba.
Světlo naplňuje mých šest smyslů: vidím, slyším, chutnám, cítím, cítím a myslím.
Přemýšlení o něm je můj šestý smysl. Světlo (částice) se zapisují do not.“

Mezi jeho další nadčasové myšlenky patří:

„Světlo je základním zdrojem stvoření, v jednom z jeho paprsků leží osud národů, každý národ má svůj vlastní paprsek v tomto velkém zdroji světla, který vidíme jako slunce.“

„Pokud chcete odhalit tajemství vesmíru, přemýšlejte v termínech energie, frekvence a vibrace“

“Intuice je něco, co předchází přesnému poznání. Náš mozek nepochybně disponuje velmi citlivými nervovými buňkami, které nám umožňují vnímat pravdu, i když ještě není přístupná logickým závěrům nebo jinému mentálnímu úsilí.”

„Země je království, ne planeta. Není to objekt, a proto nemá žádné hranice. Zemi by bylo snazší definovat jako systémové médium. Země je také stroj, je to Teslova cívka.“

Slunce a Měsíc jsou bezdrátově napájeny elektromagnetickým polem (éterem). Toto pole také pomocí elektromagnetické levitace udržuje nebeské sféry v vzduchu.

Elektromagnetická levitace vyvrací gravitaci, protože jedinou silou, které musíte čelit, je elektromagnetická síla, nikoli gravitace. Hvězdy jsou připevněny k nebeské klenbě.

“Kdybys jen znal VELKOLEPOST čísel 3, 6 a 9, měl bys klíč k vesmíru.”
(Poznámka: Musíme pochopit, že lidé matematiku nevytvořili, my jsme ji objevili. Je to univerzální jazyk a zákon.)

Sdílejte:

Podobné články