Knihy Miroslava Macka. Od zajímavých pokračování světových bestsellerů přes samomluvy k mimořádným knihám lahůdkovým

Miroslav Macek knihy

Miroslav Macek je lékař, politik, člověk ze zdravým úsudkem, milovník dobrých vín a staromilec. Ano, je zatvrzelým zastánce světa a zvyků, které bohužel mizí. Často o tom píše ironicky a věcně na svém webu Macek v botách, kde píše své denní postřehy ze světa lidí, kteří ve své kolektivní stupiditě trousí lži a polopravdy, za vydatné pomoci užitečných mainstreamových médií. A my se spolu s ním často ptáme. Je to komedie, fraška, tragédie nebo už Bohnice?

Píše už dlouho, překládá do své pravidelné rubriky básně, které ho zaujmou, potěší. Jak jeho, tak jeho milou ženu.

Není divu, že mezi jeho oblíbené autory patří český Zdeněk Jirotka nebo populární humorista od řeky Temže Jeroma Klapka Jeroma. Nostalgii starých časů četl také ve vynikajících detektivkách Gilberta Chestertona, Dashiella Hammetta, Raymonda Chandlera etc. A to je známka vytříbeného vkusu.

Ke stolu a psaní zasedl dávno. Stejně jako k vystřihování zajímavých zpráv z novin. Tím byl pověstný i ve vlaku, i na svém populárním webu Macek v botách. Ale jednoho dne zcela vážně zasedl ke stolu, naplněn literárními ambicemi, obklopen svými oblíbenými literárními postavami a začal psát pokračování několika knih. A jsou to knihy rozhodně zajímavé a čtivé. Posuďte sami.


SATURNIN SE VRACÍ
"Slavná humoristická kniha, která baví již několik generací čtenářů, pokračuje! "
Nevypočitatelný sluha Saturnin je zpět! A s ním i další oblíbení hrdinové – laskavý dědeček s novým psím kamarádem Neronem, nesnesitelná teta Kateřina a její poučná přísloví, rozmazlený Milouš i filozofující doktor Vlach. Jaká překvapení si pro všechny připravil Saturnin tentokrát? A co na to podnikavý strýc František, nový manžel tety Kateřiny? Zažijte další nepředvídatelné léto u dědečka!


SATURNIN ZASAHUJE
"Nevypočitatelný sluha, před kterým není žádná mísa koblih v bezpečí, je zpět! "
Legendární sluha Saturnin je zpátky – a pojede lyžovat! Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá opět v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka, který nosí po kapsách nevyčerpatelnou zásobu povedených historek. Kdo tímto dobrodružstvím prosviští s elegantními obloučky? Komu se podaří salto nazad? A pro koho se tentokrát rozezní svatební zvony?


TŘI MUŽI V AUTOMOBILU
"Pokračování legendárního britského románu od Jerome Klapky Jerome.
Nerozluční přátelé Jiří, Harris, Jerome a jejich psí společník Montmorency vyrážejí na další společnou dovolenou. Po zážitcích na lodi a bicyklu se vydávají do Hamburku, Berlína, Prahy, Chocně a Kopřivnice. Svou cestou plnou dobrodružství i přátelského špičkování vzdávají hold anglickému humoru, nádherné době přelomu 19. a 20. století, kdy se zdálo být všechno možné, i průkopníkům automobilismu. A to obzvláště těm kopřivnickým.


SAMOMLUVY MIROSLAVA MACKA
Miroslav Macek o sobě rád říká, že je snob. Mnoho takových vzdělaných a zábavných snobů není. A už vůbec ne takových, kteří umějí vyprávět. Miroslav Macek vypráví s gustem, moudře a vtipně, kouzelnou poetickou češtinou o svém dětství, rodičích, prarodičích, studiích, svých láskách, manželkách i dětech a pochopitelně i o dobrém jídle a pití, jak to jen gourmet umí. Miroslav Macek svou knihu představuje takto: „Vážení a milí, na světě je konečně knížka, ve které vyprávím o všelikých zajímavostech, které mne potkaly cestou od narození (téměř) do smrti, a které by Vám, jak doufám, mohly poskytnout jak zábavu, tak i trochu poučení. V knize jsou též ukázky z mé letité novinové a časopisecké tvorby, výběr z překladů poezie i prózy a také něco z vlastního literárního šuplíku.“
Samomluvy Miroslava Macka. Neobyčejná kniha lékaře, politika, milovníka dobrých vín a staromilce


3X NA HORKÉ STOPĚ
"Tři detektivní příběhy, tři různé styly vyprávění. Literární senzace pro milovníky detektivek."
Miroslav Macek přichází s další čtenářskou lahůdkou. Ve třech povídkách si láskyplně pohrává se třemi klasickými detektivními přístupy – policejním a la inspektor French, intuitivně hloubavým a la páter Brown a ironicky cynickým a la Sam Spade. Autor čtenáře navíc pobaví odlehčenou parodií, přičemž nezesměšňuje, ale naopak vychází z hluboké a důkladné znalosti parodovaného vzoru, a opět tak dokazuje, že je mistr slova!


ZÁHADA ZAMČENÉHO POKOJE
Přijdete na to, kdo spáchal tento zločin, mon ami? Miroslav Macek ve sbírce dvanácti rafinovaných variací vzdává hold klasickým detektivkám. S lehkostí, nadhledem a detailní znalostí předlohy se pohybuje mezi různými autory a jejich detektivními přístupy – od Agathy Christie přes Emila Vachka až po Iana Fleminga. Vydejte se do atmosférického světa prohnaných zločinců a proslulých vyšetřovatelů, v němž může každá stopa vést k překvapivému rozuzlení!

macek knihy 2
LABUŽNÍKEM NA PLNÝ ÚVAZEK
Miroslav Macek, Petra Macková Hrochová
"Humorný průvodce kulinářskou etiketou. "
Požitkářství sice nemusí hrát ve Vašem životě takovou roli jako ve starém Římě, přesto nezapomínejte, že v pravé lásce (i v té k dobrému jídlu a pití) je vždy skryta smyslnost. Neváhejte tedy a přistupte, abyste se dozvěděli, jak se stát labužníkem, jaké vybrat prostředí, jak důležitá je hudba, jak zvolit správné suroviny… Knížka obsahuje i 112 receptů pro opravdové gurmány a zvláštní kapitolu pro milovníky vína…


ONI A JÁ ANEB VYCHOVATELEM SNADNO A RYCHLE
"Suchý anglický humor na českém venkově. Vítejte ve světě, ve kterém není místo pro špatnou náladu a kde se nakonec vše v dobré obrátí! Mladík z dobře situované rodiny, s břitkým humorem a zálibou v krásných ženách, se za účelem bližšího seznámení s (další) půvabnou dívkou nechává najmout na místo vychovatele dvou devítiletých chlapců. Poradí si v láskyplném a humorném příběhu nejen s nimi, ale i s dalšími obyvateli zámku a členy rodiny zámožného velkoobchodníka s vepřovým dobytkem?


ONA A JÁ ANEB MANŽELEM SNADNO A RYCHLE
Úsměvné příhody mladého páru na startu společné cesty životem
"Druhý díl série Ona, oni a já od autora bestselleru Saturnin se vrací"
Ačkoliv si náš oblíbený hrdina libuje v suchém anglickém humoru, tentokrát nevtipkuje – hodlá se oženit. Půvabná Sandra přijme jeho nabídku, a tak se rozjíždí bláznivý kolotoč příprav, který má završit svatba na hradě v Dolních Rakousech. A to je teprve začátek veselých příhod… Svatební cesta zaměřená na degustaci vín a vybraného jídla na sebe nenechá dlouho čekat. Co všechno dvojici (kromě hord rodinných příslušníků a neméně zábavných známých) potká?

macek samomluvy
MIROSLAV MACEK (*7. prosince 1944 v Litomyšli)
Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor stomatologie. Je zakládající místopředseda ODS, místopředseda vlády ČSFR, ministr práce a sociálních věcí, předseda federálního Výboru pro životní prostředí.
Je překladatel a publicista.