9/11 Unmasked. Výsledek sedmileté nejobjektivnější analýzy dostupných faktů

9/11 Unmasked

Internet za posledních 17 let je plný videí a článků, které mají za cíl prověřit, analyzovat a vysvětlovat událost 9/11. Články jsou určeny každému, kdo hledá pravdu o této události, která do velké míry změnila svět. Za tu dobu různí lidé prozkoumali obrovský objem faktů, aby se zjistilo, co je ověřitelné nebo co je jen spekulativní, faktické nebo falešné, relevantní nebo irelevantní.

Kniha 9/11 Unmasked, která vyšla v září 2018, je produktem sedmiletého úsilí dvou nejlepších odborníků v oboru, kteří důkladně analyzovali dostupné důkazy.
Autoři David Ray Griffin a Elizabeth Woodworth shromáždili a využili impozantní potenciál znalostí lidi z oblastí fyziky, chemie, stavebního inženýrství, leteckého inženýrství, pilotování, vyšetřování leteckých nehod, medicíny, žurnalistiky, psychologie a náboženství, kteří se problematikou zabývali. Autoři poskytují světu objektivní fakta nezávislých odborníků, které jsou často v protikladu s oficiálními prohlášeními.

Autoři použili metodu Delphi, jako modelu pro dosažení nejlepšího důkazu o shodě.
Tato metoda umožňuje všem členům sdílet své názory, aniž by byli ovlivňováni nebo omezováni externími zdroji. Otázky byly písemně zasílány každému členu zvlášť, aby se zabránilo ovlivňování. Každý subjekt, který obdrží od hodnotitelů méně než 85 % shody, je z posuzování vyňat.

Mezinárodní tým se dosud dohodl na 51 bodech, ve kterých dokumentované důkazy jednoznačně odporují oficiálnímu příběhu. Padesát jedna kapitol je rozděleno do devíti kategorií:
Zničení Twin Towers
Zničení WTC 7
Útok na Pentagon
Lety 9/11 [zahrnuje let 93]
Americké vojenské cvičení
Tvrzení o vojenských a politických vůdcích
Usámu bin Ládinovi a únosci
Telefonické hovory z letů 9/11
Otázka obchodování zasvěcených osob

Čtenáři rozhodně ocení, že autoři vynechali relevantní fakta, která by mohla být kontroverzní nebo spekulativní.
Jedním z příkladů jsou pohyby Mohameda Atta před 9/11 (řešeny v kapitolách 40, 41 a 44).
Jedním z velkých problému při vzniku knihy bylo, že oficiální příběh vlády se časem měnil. Nicméně v každé z 51 kapitol, na 308 stránkách, autoři předkládají dostatečné důkazy k vyvrácení oficiálního názoru, a to takovým způsobem, že nové, nezávislé vyšetřování z 11. září je naprosto nezbytné.

9/11 Unmasked: An International Review Panel Investigation / David Ray Griffin, Elizabeth Woodworth / září 2018 / Amazon
Volný překlad citarny.cz podle článku:
The Magnum Opus of the 9/11 Consensus Panel: A Review of Griffin and Woodworth’s ‘9/11 Unmasked’