Populární Fursov. Vpřed k vítězství a rozvodie aneb budúcnosť, ktorá už začala

Andrej Fursov. Vpřed k vítězství a rozvodie

Fursov Andrey Iljič je populární vědec, historik, sociální filozof a publicista. Jeho jméno je známé v Rusku i v zahraničí. Je autorem více než 400 publikací včetně dvanácti monografií. Docent na Moskevské státní univerzitě, přednášel i na 2 newyorských univerzitách.

Jeho analýzy je inspirativním propojením hlubokých znalostí politiky, historie i literatury. Inteligentní rozbory se týkají jak historických souvislostí, dnešních aktuálních událostí, tak logických vizí blízké i vzdálené budoucnosti založené na nových principech fungování společnosti.
Je aktivní na https://dzen.ru/govoritfursov , kde píše o světových elitách, budoucnosti planety a záhadách historie.


Andrej Fursov / Vpřed k vítězství.

Geopolitické předpovědi A. I. Fursova překvapivě přesně odrážejí, skutečný vývoj dějin. Zároveň nám dávají představu o nejpravděpodobnějších verzích, budoucnosti celého lidstva. Tato kniha nabízí analýzu ruských dějin od okamžiku pádu Zlaté hordy až po ukrajinskou krizi či syrskou válku, včetně možných perspektiv a variant, vývoje celé situace. Hluboké znalosti historických procesů a událostí, nevyvratitelná logika, názory neposkvrněné politickou konjunkturou a ideologickými klišé – to vše činí z této knihy unikátní analýzu nejen naší minulosti, ale zejména současnosti s rozhledem do budoucna.

Fursov nám tímto dílem umožňuje spatřit Rusko s jeho úkolem a místem ve světových dějinách a světovém společenství. Pomáhá nám poznat ruskou historii v celé její velikosti a úplnosti, zbavené propagandistických nánosů a klišé. Tím mnohem lépe porozumíme i kontinuitě historických souvislostí a historické logiky ruské cesty.

V knize se dočtete:
– Kam vedou svět „hlavní hráči“ a proč přivážejí do Evropy migranty?
– V jaké fázi cyklu dějin se nacházíme v současnosti a kde budeme zítra?
- Proč téměř v každém století máme období "blahobytu" ("odměku"), "stagnace" a "nepokojů"?
– Jaké jsou skutečné cíle „destalinizace“?
– Proč ruská elita opovrhuje vlastním národům?
– Jak je ruská vláda strukturována ve svém jádru?
– Jak se v ruských dějinách projevuje „princip opričniny“?
– Co je „démonarchie“?
– Co mají společného Ivan Hrozný, Peter I. a Stalin?
– Do jaké míry bylo přirozené objevení se Gajdara a Čubajse v hlubinách sovětského systému?


Andrej Fursov / Rozvodie. Budúcnosť, ktorá už začala

Co můžeme očekávat v příštích desetiletích? Likvidaci kapitalismu shora nebo zhroucení z nitra? Bude možné se vyhnout globální katastrofě? Můžeme použít marxismus jako zbraň v psycho-historické válce proti našim západním „partnerům“? Jak může Rusko překonat kritický okamžik globální krize, získat moc a udržet si status v nadcházejícím post-kapitalistickém světě?

V historii jsou období, která nelze jednoznačně přiřadit ke konkrétní epoše, protože jsou epochou sama o sobě. Zpravidla lze taková období nazvat rozvodími. Spojují a současně oddělují epochy, systémy a období, představují mimořádné a nedílné části historie.

Účelem této knihy je pokusit se představit si vývoj světa: jeho hlavní makroregiony a největší země v období globální krize kapitalismu a přechod lidstva na novou sociálně-ekonomickou strukturu.

Knihy a další ukázky zde:
https://torden.sk/autor/andrej-fursov/