Ukrajina. Kvalitní knihy o minulosti, válečné přítomnosti a budoucnosti

Kvalitní knihy o Ukrajině


Výběr velmi kvalitních knih o Ukrajině.


UKRAJINA. CHAOS A REVOLÚCIA, ZBRANE DOLÁRA / NIKOLAJ STARIKOV

Kniha je analýzou premeny „oranžového“ MAJDANU na Ukrajine v roku 2014, na majdan „krvavý“, toho čo mu predchádzalo, a toho čo po ňom nasledovalo, kto a ako sa na tom podieľal.

Akýkoľvek víťazný ŠTÁTNY PREVRAT má rovnaké nepísané pravidlá a priebeh. Tí ktorí poctivo dodržiavali zákon a prísahu, sa stávajú vyhnancami a nepriateľmi. Tí, ktorí porušovali zákon a pokúšali sa o násilné uchopenie moci, sa naopak stávajú hrdinami.
N. Starikov

V jednotlivých kapitolách, chronologicky, ako by sme listovali v denníku priameho aktéra, prezentuje svoje videnie udalostí.
Kde sa urobili chyby?
Aká bola úloha USA a EU?
Čo sa dialo v Rusku?
Kto obeťami ostreľovačov rozdúchaval nenávisť na Majdane?
Kde sa vzal Pravý sektor a banderovci?
Aké je pozadie vzniku separatistických republík na Donbase?
Prečo je Krym ruský? Kam smeruje Rusko a kto ho vedie?

Tieto a ďalšie otázky nielen ukrajinského prevratu rozrýva autor vo svojej knihe.
https://www.inlibri.online

UKRAJINSKÝ PODVOD / MICHAEL R. CAPUTO

Je to príbeh skorumpovaných politikov, brutálnych revolúcií, zmanipulovaných volieb a zdefraudovaných miliárd na obohatenie Huntera Bidena, Georgea Sorosa a ďalších vybraných miliardárov tohto sveta.

Je to príbeh, ktorý môže prerozprávať len Michael R. Caputo: bývalý poradca kandidáta Donalda Trumpa, ktorého úzke väzby na bývalý Sovietsky zväz ho priviedli do hľadáčika federálnych vyšetrovateľov.

Ukrajinský podvod zavedie čitateľa na Ukrajinu, do Gruzínska, Washingtonu a ďalších miest – a do hniezda ostreľovačov, ktorí tvrdia, že zavraždili nevinných demonštrantov na kyjevskom námestí Majdan.

Americký problém s Ukrajinou sa nezačal telefonátom medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. V skutočnosti sa to začalo ešte oveľa skôr, a to pred mnohými rokmi. Ukrajina sa stala problémom pre americkú skorumpovanú politickú elitu. Napokon tento problém viedol k masovému vraždeniu na Majdane.

V konečnom dôsledku to vyústilo až k obvineniu bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Skutočný páchateľ Joe Biden so svojim synom Hunterom, však obvinený neboli.

Po trojročnom vyšetrovaní Trumpovej volebnej kampane, ktorá sa mala spájať s údajným zasahovaním Ruska do priebehu amerických volieb, teraz prichádza Michael R. Caputo s novými informáciami, ktoré predstavujú ďalších dôležitých účastníkov celého tohto procesu. Sú nimi pochybní diplomati, skorumpovaní politici, zradní vrahovia a miliardári v pozadí.

Bežní ľudia, ktorí sú kŕmení iba účelovými a jednostrannými správami z mainstreamových médií, budú týmto príbehom nesmierne šokovaní. Je to príbeh skorumpovaných politikov, brutálnych revolúcií, zmanipulovaných volieb a zdefraudovaných miliárd na obohatenie Huntera Bidena, Georgea Sorosa a ďalších.
https://www.inlibri.online

UKRAJINA ZA HRANOU (NOVÁ STUDENÁ VOJNA) / HAHN GORDON M.

Súperenie kolektívneho Západu s Ruskom o Ukrajinu, najviac zosobňovala expanzia NATO a EÚ. Tie sa pomocou rozvratu na Ukrajine dostali až k samotným hraniciam Ruska.

Ukrajinská dráma prepukla na titulné stránky novín v jeseni 2013. Jej začiatok však nastal ešte oveľa skôr a to za veľmi zložitých okolností. Majdan v roku 2014 bol len vyústením komplikovaných procesov na ceste k dosiahnutiu súčasného stavu.

Na rozdiel od iných štúdií o ukrajinskom konflikte, táto kniha podrobne skúma jej historické pozadie a komplexné súvislosti. Autor sleduje udalosti od vzniku masových demonštrácií na kyjevskom Majdane, až po uchopenie moci ukrajinským režimom. Rozoberá pritom dva veľké rozkoly, ktoré formovali ukrajinskú krízu, a ich historické, kultúrne a geopolitické príčiny. Jeden spočíval v samotnej Ukrajine, kde západnú a juhovýchodnú Ukrajinu rozdeľovali rozdielne historické, etnické, jazykové, náboženské, ideologické, sociálno-ekonomické a napokon aj politické a medzinárodné orientácie. Ten druhý, bol na medzinárodnej úrovni, a spôsobený bol najmä geopolitickými faktormi, skutočnými aj vyvolanými či „vymyslenými“.

Súperenie kolektívneho Západu s Ruskom o Ukrajinu, najviac zosobňovala expanzia NATO a EÚ, ktoré sa týmto krokom dostali až k samotným hraniciam Ruska. To vyostrilo vnútorné rozpory na Ukrajine a urobilo z tejto krajiny časovanú bombu.

Kniha vrhá nové svetlo aj na úlohu radikálnych ukrajinských nacionalistov a neofašistov pri ostreľovačskom masakri vo februári 2014. Ten poslúžil na zosadenie prezidenta Viktora Janukovyča a ani zďaleka nepriniesol demokratický výsledok majdanskej vzbury. Dôsledkom týchto udalostí bolo ruské zabratie Krymu a zapojenie sa do občianskej vojny v Donbase.

Na záver dáva táto analýza do súvislosti s prebiehajúcimi udalosťami aj vznik „novej studenej vojny“.
https://torden.sk

VÁLKA NA UKRAJINĚ (KRONIKA PLÁNOVANÉ KATASTROFY) / F. WILLIAM ENGDAHL

Podaří se americkým zastáncům tvrdé linie donutit Rusko provokacemi k otevřené válce, která by měla pro Německo fatální důsledky?

Jak američtí zastánci tvrdé linie přiživují válku na Ukrajině

Přečtěte si tuto důležitou, dokonce prorockou knihu pro zásadní pochopení toho, co se dnes na Ukrajině děje a jak k tomu došlo!

Válka na Ukrajině je stálým tématem ve zprávách. Pro většinu není pochyb o tom, že tento konflikt rozdmýchává Rusko Vladimira Putina. Známý analytik geostrategického vývoje F. William Engdahl v této kronice ukazuje, kdo válku na Ukrajině skutečně rozdmýchává: jsou to Spojené státy a jejich tajné služby. Engdahl analyzuje skrytou americkou strategii s břitkou přesností a svá hodnocení dokládá působivými pramennými materiály.

K dosažení svých cílů jsou USA ochotny použít jakékoli prostředky. Již v roce 2014 položil William Engdahl správné otázky a přinesl působivá fakta:

Co se stane na Ukrajině? Podaří se americkým zastáncům tvrdé linie donutit Rusko provokacemi k otevřené válce, která by měla pro Německo fatální důsledky? Přečtěte si nyní tuto kroniku F. Williama Engdahla. Zjistěte, co se na Ukrajině v současné době skutečně děje a co zmanipulovaná západní média neuvádějí:

Jak se americké nevládní organizace podílejí na protestech na Ukrajině?
Jak USA zaplatily násilné demonstrace?
Jak nový režim na Ukrajině jmenoval oligarchy a gangstery do funkcí gubernátorů a ministrů?
Jak a proč na Ukrajině působí soukromá americká žoldácká armáda Greyhound Limited?
Jak Moskva uštědřila drtivou porážku americkému GMO gigantu Monsanto?
Jak Bílý dům lže EU o dodávkách zemního plynu?
Jak se Rusko a Čína osvobozují od dolarového systému?
Jak EU a MMF drancují ukrajinské zemědělství?

a mnoho dalšího.
https://torden.sk