Velká kytarová show Františka Skály ml. v hanáckém Muzeu umění v Olmiku

skala ml olomoucAž do 19. srpna 2012 bude trvat Skálova největší souborná přehlídka. V Trojlodí jsou vystaveny sochy, objekty, instalace, ale také obrazy a kresby, v komornějším Salonu pak Skálova fotografická tvorba. Kromě toho si lze prohlédnout v Divadle hudby do 20. června 2012 průřez Skálovými knižními ilustracemi.

Zároveň Franta Skála pokřtí svou novou knihu.
Česko-anglická publikace, kterou vydalo nakladatelství Arbor vitae ve spolupráci s olomouckým muzeem, představí řadu jeho starších a zvláště novějších prací.
Vydání nové knihy Františka Skály bylo načasováno k výstavě Muzeum, která v olomouckém Muzeu moderního umění do 19. srpna představuje jeho tvorbu v dosud nejrozsáhlejším průřezu od počátků v 80. letech až do současnosti. Slavnostní křest česko-anglické publikace se uskuteční ve čtvrtek 24. května od 18 hodin přímo ve výstavním sále Trojlodí. „Stejně jako vernisáž výstavy i křest knížky uvede František Skála  krátkým vystoupením, performance. Knížka bude samozřejmě v prodeji a zájemci si ji mohou nechat podepsat,“ informoval kurátor výstavy Michal Soukup.

V pokladně Muzea moderního umění si přitom zájemci mohou zakoupit i další knihy, katalogy a časopisy, které se ke Skálově tvorbě věnují. „Najdou zde Skálovy komiksy, deníky, katalogy, ale i pohlednice nebo plakát. Podařilo se dokonce zajistit posledních padesát kusů Skálovy monografie, kterou nakladatelství Arbor vitae vydalo v roce 2004. A námi prodávané výtisky lze považovat za bibliofilii, neboť všechny autor podepsal,“ upozornil Soukup.

Více informací: http://www.olmuart.cz

Skála navíc v pátek 25. května 2012 vedl workshop výroby kytar a večer odehrál koncert s kapelou Finský barok v Divadle hudby.