Tomáš Vandas. Zakázaná tsunami aneb politika pod jiným úhlem pohledu

Tomáš Vandas

Kniha je průřezem politické dráhy Tomáše Vandase od poloviny 90. let minulého století, až do současné doby.

Kniha přináší v úvodní části zajímavý a obsáhlý rozhovor, ve kterém se autor snažil otevřeně popsat události, které zažil.
Ve druhé části naleznete články, glosy a komentáře, které Tomáš Vandas coby začínající „politik“ publikoval v týdeníku Republika.
Další část obsahuje glosy a komentáře z relativně nedávné „dělnické“ éry v Dělnických listech., a v poslední části naleznete články z blogu autora až do současné covidové doby.
Součástí knihy je i úvodní slovo dlouholetého kamaráda Tomáše Vandase a obětavého slovenského vlastence Mariana Kotleby.

Vážení čtenáři,
do rukou se vám dostává kniha s názvem „Zakázaná tsunami aneb Politika s pouty na rukou“.
Proč zakázaná tsunami? V roce 2009 jsem na prvomájové demonstraci v Brně v projevu varoval, že nás zaplavuje imigrantská vlna tsunami, která nám ničí vše, co je nám drahé a krásné. Za tuto větu jsem byl odsouzen v roce 2011 k podmíněnému trestu odnětí svobody. Zdá se vám to neuvěřitelné? I to je realita tzv. demokratické éry po roce 1989, kdy jsme se během několika let vrátili k potlačování svobody slova, názorů a myšlenek, které jdou proti proudu oficiální režimní linie.

Jedná se v pořadí o mojí třetí publikaci, která navazuje na knihy „Od republikánů k Dělnické straně“ (2012) a „15 let boje“ (2018). Zatímco, ty předchozí byly více zaměřené na vznik dělnické strany, její historii a činnost, tato nejnovější je hlavně průřezem mojí politické dráhy od poloviny 90. let minulého století, až do současné doby.

Za těch uplynulých více než 25 let jsem toho zažil opravdu hodně, poznal mnoho zajímavých lidí a s mnohými z nich se osobně spřátelil. Ano, i to přináší politika. Někdy nenáviděná, zatracující, ale všudypřítomná.

Kniha přináší v úvodní části zajímavý a obsáhlý rozhovor, ve kterém jsem se snažil otevřeně popsat události, které jsem zažil. Některé odpovědi si přečtete opravdu poprvé. Ve druhé části naleznete články, glosy a komentáře, které jsem coby začínající „politik“ publikoval v týdeníku Republika. Když si některé z nich přečtete, zjistíte, že to, před čím jsem už tehdy varoval či predikoval, se stalo po mnoha letech skutečností. A závěrečná část obsahuje glosy a komentáře z relativně nedávné „dělnické“ éry v Dělnických listech. Samozřejmě nemohu ani vynechat úvodní slovo mého dlouholetého kamaráda a obětavého slovenského vlastence Mariana Kotleby.
Věřím, že každý čtenář si v knize najde to své. Snažil jsem se utvořit pravdivý obraz člověka, který byl polistopadovým režimem a médii nenáviděn a ocejchován jako extremista jen pro své názory. Udělejte si sami úsudek, zda to, co dělám a před čím varuji, je opravdu extremistické. Já jsem přesvědčen, že nikoliv. A ještě něco: Nikdy jsem se nepovažoval za politika, ale za občana, co nemlčí a mlčet nebude.
Přeji vám hezké čtení.
Mgr. Tomáš Vandas

Kniha je v rozsahu 300 stran a obsahuje i zajímavé fotografie.
Zájemci o koupi knihy mohou psát na kontaktní e-mail: kniha[zavináč]tomasvandas.cz. Obratem obdrží informace o ceně, možnosti dodání.