Vzdělanost klesá a klesá také IQ. Víc jak polovina lidí v Česku nerozumí textu a neumí pořádně počítat

Vzdelavani klesa


Evidentně se prokazuje čím dál víc, že i ve vyspělých zemích existuje neobyčejně vysoké procento dospělých lidí, kteří neumějí číst, psát či počítat lépe než desetileté děti. Paradoxně všeobecná dostupnost informací na internetu má jen minimální vliv na narůst vzdělanosti!!!

V praxi to znamená, že například asi 8,5 milionu anglických dospělých je schopno dělat v aritmetice pouze jednoduché kroky.
Každý šestý Angličan dokáže jen tak tak rozšifrovat psaný text a přečíst odstavec. Ve Velké Británii je velký pokles znalostí u skupiny 16– 24let, jejich rodiče jsou v naprosté většině líp vzdělaní jako jejich děti. Po mnoha rozhovorech s učiteli v Česku, je u nás situace podobná.

Předpokládá se, že úroveň všeobecného vzdělání na školách odráží kvalitu znalostí dospělé populace v celé společnosti. To, co však vyšlo při průzkumu OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) je více než děsivé.

Tabulka vykazuje výsledky v oboru čtení a psaní. 2012.
Česko se zatím drží lehce nad průměrem, ale nebudeme si namlouvat, že naše pozice je rok od roku horší a to i přes to, že státy jako Anglie a Irsko, Dánsko, Německo, Spojené státy, Rakousko, Polsko, Irsko, Francie, Španělsko a Itálie na tom jsou možná i hůř.


Testováno bylo 166 000 dospělých ve věku 16-65. Vlastní test probíhal ve 24 zemích a trval od 30 minut do 50 minut. Výsledky těchto jedinců byly použity k pochopení dovednosti 724 milionů lidí.

Zajímavé jsou i výsledky srovnání znalostní a sociálního chování.
Ne vždy jde ruku v ruce nedostatečné sociální zázemí a přístup ke vzdělání. Vzpomínám na studentku druhého ročníku Ekonomické fakulty v Praze, které své naprosté nedostatky znalostí programu Word a Excel zdůvodňovala tím, že v jejich firmě na to mají lidi a ona to znát nemusí.

Koneckonců žijeme ve státě, kde herečka Geislerová na předávání literárních cen prohlásí, že je ráda, že se už nemusí vzdělávat.
Vypadá to tak, že v obecné rovině bude nová generace schopna používat tlačítka nových mobilů, ale už těžko porozumí textu, který jim přijde, která si v hlavě a ani na papíře nespočte velkou násobilku a zcela dobrovolně a radostně se díky své nevzdělanosti stane potřebnou třídou otroků a levnou pracovní silou. Protože navíc nebudou mít a nebudou chtít mít.

Více zajímavých průzkumů OECD o neradostné úrovni vzdělávání ve světě >>

Národy se likvidují tak, že se zničí jejich knihy, jejich vzdělanost, jejich historie.
A někdo jiný jim napíše jiné knihy, dá jinou vzdělanost, vymyslí jinou historii .. ..Nedovolme to.
Bez odkazu předků a bez vlastní sebeúcty bychom přestali existovat. Nechceme se přece proměnit v nevědomý, neodpovědný, manipulovatelný dav.
Nedopusťme to!
A národní obrození je nám příkladem, vzorem, oporou, povzbuzením a nadějí.
Usilujme o jeho oživení a obnovu.”
Milan Kundera


NEKVALITNÍ ŠKOLSTVÍ – NEZAMĚSTNANOST MLADÝCH LIDÍ

Alarmující čísla o nezaměstnanosti mladých lidí nedokáže zakrýt ani Ministerstvo sociálních věcí, přestože v obecné rovině dochází k jeho evidentnímu zkreslování, o čem svědčí směšné celkové procento nezaměstnanosti v Česku, což podle úředníků na MSV je prý 7,3 % (říjen 2012).

Nezaměstnanost u lidí do 25 let je ale oficiálně 20,7% a evidentně narůstá.
Jak ale praxe takových výzkumů ukazuje, skutečnost bude ještě vyšší. Pro srovnání v Německu dosahuje jen 8,1 % a v Rakousku 8,5 %.

Důvod nezaměstnanosti u mladých je dlouhodobě špatně propojeným systémem českého školství, vzdělávání a praxe.
V Česku nejsou firmy zapojeny do vzdělávacího procesu jako třeba v Nemečku či Rakousku. Navíc klesající úroveň vzdělávacího systému produkuje čím dál víc lidí nedovzdělaných, i když většinou s nadměrnou sebejistotou ve vlastní (ne)vědomosti. Bohužel o takové “dělníky” mají zájem jen polootrokářské firmy z východu a i tam jsou pracovní místa omezena.

Dříve, za toho ošklivého socialismu, financovaly učňáky ale i odborné střední školy různé podniky.
Po převratu se prosadila Klausova kouzelná ruka trhu, která tyto aspekty zcela pominula a zaměřila se na přímé a rychlé investice, především díky stávajícímu potenciálu šikovnosti českých rukou a mozků. Jenže tato generace odchází a mladá se to nenaučila. Předávání informací z jedné generace na druhou je silně narušené. A důsledky se projeví katastrofou v nejbližším období.
Můžeme tedy brzo očekávat čísla nezaměstnanosti ve Španělsku, která činí u mladých lidí víc jak 50%?

JAK JE TO V ROCE 2025?

O tom, že nebude třeba vzdělaných lidí svědčí hlavně fakt, že v roce 2025 bude na vědu a výzkum vyčleněno pouhých 0,51% HDP ČR. A to i přesto, že Fialová vláda se tvrdí, že “vzdělanostní ekonomika” je její priorita. Po právu je to nejhorší vláda v novodobé historii ČR.
Například v Rusku je to 2%, Čína má 2.6% HDP. Ovšem na zbraně a zabíjení plánuje Koalice SPOLU (ODS, STAN, TOP09, KDU) a jejich vedoucí nevědoucí Fiala a Stanjura vyčlenit už 3%. Ano, katastrofa této vlády je jen neutuchající stupidita mnohých politiků.

Porovnejte si znalosti žáků z roku 1912 a nebuďte v šoku, jak rychle klesá vzdělanos
Narůstající nedovzdělanost studentů díky ideologickým projektům ve školství. Infografika
Školství bez autority? Kellerovo varování před narůstající totální nedovzdělaností celé generace


Tragédie českého školství v roce 2025 dosahuje vrcholu za naprosto katastrofálního ministra Beka!

Do konce května 2025 probíhá veřejné projednávání nových školních osnov, které od loňského podzimu reformuje ministr Mikuláš Bek.
„Učivo nemá být cílem výuky, ale jen prostředkem k dovednostem, které pak mohou žáci univerzálně využít,“ shrnuje změny jeden z tvůrců dokumentu.
Například dějepis má nově žáky více poučit o tom, co „hýbe společností“, třeba o tématu LGBT v dějinách a jiné podobné zbytečnosti.

…„Problém našeho školství je, že nám klesá vzdělanost, ale to se přijetím těchto revizí rozhodně nezlepší.
Reforma totiž v podstatě rezignovala na to, že se mají žáci učit, a chce je jen víc vychovávat, a hlavně pečovat o jejich blaho.
To je ale role rodičů, tu škola nikdy nenahradí,“
Pro ParlamentníListy.cz Jana Jochová z Aliance pro rodinu.

Sdílejte:

Podobné články