Noam Chomsky, světově uznávaný lingvista, filosof a spisovatel přednášel v Česku.

chomsky konference

Populární filosof a spisovatel, emeritní profesor z Massachusettského technologického institutu Noam Chomsky přijel do České republiky. Po dvou přednáškách v Praze a v Olomouci se na něho vylil český mediální hnůj skrze nejbulvárnější média (MFDnes, Lidovky, Reflex apod.)

V podstatě nic nového. I to svědčí o úrovni myšlení a žurnalistiky mnoha lidí v Česku.
Více informací o návštěvě zde:

Noam Chomsky je ve světě uznávaná osobnost v oblasti lingvistiky, ale i společenský kritik a myslitel levicového ražení, který je kritický k politice USA a ke kapitalistickému uspořádání společnosti. Je uznávaný v kontextu západního akademického světa, který představuje stále centrum současné vědy a výzkumu. Do ČR přijela tedy renomovaná osobnost, která má světové uznání – uznání neznamená, že s jeho názory, jak odbornými, tak i politickými, všichni všeobecně souhlasí.

V Praze
2. června ve 14 hodin vystoupil s přednáškou na půdě Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1, kde přezal čestnou medaili AV ČR „De scientia et humanitate optime meritis“.
http://www.flu.cas.cz/images/aktuality/2014/Noam_Chomsky-oznameni.pdf

V Olomouci
4. června v 19:00 bude mít Chomsky přednášku na téma současná politika a filozofie v kině Metropol v Olomouci, kam přijede na pozvání Univerzity Palackého.
http://www.chomsky.upol.cz/Noam Chomsky se zúčastnil lingvistické konference Olinco (5. - 7. 6.) na Univerzitě Palackého v Olomouci.
Při této výjimečné příležitosti se ve čtvrtek 5. 6. od 18 hodin ve filmovém klubu Pastiche filmz (Konvikt UP, Univerzitní 5) v Olomouci uskutečnila předpremiéra dokumentu režiséra Michela Gondryho Je muž, který je vysoký, šťastný? Animovaná konverzace s Noamem Chomským.
Oficiální premiéra nejnovějšího Gondryho filmu, který zachycuje unikátní setkání dvou výjimečných mozků - zvídavého režiséra Gondryho a hvězdného intelektuála Noama Chomského, byla součástí programu 40. Letní filmové školy Uherské Hradiště.Rozhovor Jana Tamáše s prof. Noamem Chomskym.
N. Chomsky: "Zápas o zabránění rozvoje vojenských základen a systému raketové obrany v Polsku a České republice má mimořádný význam.