111 vtipů o advokátech z bohaté praxe zkušené advokátky Kláry Samkové

111 vtipů o advokátech

Dobrý vtip nám často řekne víc, než obsáhlé komentáře, protože jde přímo k meritu problému jednoduše a srozumitelně. Klára Samková má rozhodně smysl pro humor a tak není divu, že za dlouhé roky své bohaté advokátní praxe nashromáždila z veřejných zdrojů a od svých přátel kvantum kvalitních vtipů.
Je v nich cítit typický český humor jak švejkovský tak veskrze lidový, který v plné nahotě ukazuje, jak to s tím advokátským stavem skutečně je. Nebo snad není? Posuďte sami. Každopádně se můžete válet smíchy, ale mrazení v zádech čekejte taky.

Knížka jako dárek aneb malé upozornění, jak podpořit Kláru Samkovou!
Knížka bude k sehnání v běžné síti knihkupectví za cenu 66 korun, mají zájemci možnost získat i její exkluzivnější verzi, a to s podpisem a osobním věnováním Kláry Samkové. Vše, co k tomu musejí udělat, je odeslat onu částku 66 korun na účet č. 2900564046/2010 a do poznámky pro příjemce uvést své jméno a adresu, na kterou má být kniha odeslána. Tyto údaje je také vhodné pro jistotu následně ještě zaslat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Knihu poté Klára Samková po obdržení uvedené částky odešle, a to na své náklady. Jde tedy o skutečně osobní dárek všem příznivcům Kláry Samkové.
Neváhejte s objednávkami na knížku jedné z nejpopulárnějších osobnosti Česka!

Ukázky z knihy...

O tygrech
Dva tygři jdou za sebou po pěšině v džungli. Ten zadní se najednou ztratí. Chvilku na to cítí ten první něco teplého, jak se ho dotkne na zadku. Říká si, co že to jen mohlo být, ale nechce kvůli tomu vyvolávat nějaké hádky. Za chvíli to ucítí ještě jednou zřetelně, tak už se zeptá toho druhého:
„Hele, zdálo se mi to, nebo jsi mi teď dvakrát olíznul prdel?“
„Promiň, moc se omlouvám, ale sežral jsem před chvilkou jednoho advokáta a chtěl jsem se nějak zbavit té pachuti v ústech.“

Jaký je rozdíl mezi klíštětem a advokátem?
Klíště se pustí, když umřete!

Jste v jedné místnosti se lvem, krajtou a advokátem, máte pušku se dvěma náboji, koho střelíte?
Advokáta dvakrát, pro jistotu.

Jaký je rozdíl mezi advokátkou a buldokem?
Rtěnka. Buldok rtěnku nepoužívá.
(K čemuž moji klienti vymysleli dodatek: a jaký je rozdíl mezi Samkovou a buldokem? Žádný. Samková taky rtěnku nepoužívá.)

Profesor smluvního práva se při hodině zeptal jednoho z lepších studentů: „Kdybys chtěl někomu dát pomeranč, jak bys to provedl?“ Student odpověděl: „Tady máš pomeranč.“ Profesor byl nepříčetný: „Ne! Ne! Ne! Přemýšlej jako advokát!“ Student pak odvětil: „Tak dobrá, řekl bych: Tímto dávám a doručuji vám, jako celku i samojedinému, svůj statek a zájem, práva, nároky, osvědčení, záruky a výhody z dotyčného vyplývající, tento zde pomeranč, jakož i veškerou šťávu, dužinu a semena v tomto obsažená a též i veškerá práva i výhody s ním spojené, s plnou mocí ke skousnutí, řezu i zmrazení a jiným úpravám k pojedení téhož, s tímto souvisící právo darování dotyčného plodu s i bez dužiny, šťávy a semen, pokud se tímto neocitne v rozporu s předešlými či současnými platnými normami, smlouvami subjekty uzavřenými či jinak závažnými bez výjimky, avšak zároveň z tohoto darování nevyplývá žádná odpovědnost za škody, újmy, následné škody a závazky, s tímto darováním spojené. “

Jak byl vynalezen měděný drát?
Dva advokáti se hádali o jednu penny.

Otázka: „Jaký je rozdíl mezi advokáty a počítači?“
Odpověď: „I když se obojí po sametové revoluci strašně rozmohlo, advokáti, na rozdíl od počítačů, nejsou po každých 18 měsících dvakrát chytřejší a o polovinu lacinější.“

Tři chirurgové se bavili o oblíbených typech pacientů. Jeden povídá:
„Já mám nejraději umělce. Takového když otevřete, tak je uvnitř celý krásně barevný.“
„To já mám radši strojaře. Ti mají uvnitř všechno srovnané a očíslované.“
„Nesmysl,“ říká třetí, „nejlíp se dělá s advokáty. Mají jen dvě části: prdel a hubu, a ty jsou zaměnitelné.“

samkova advokatka