Justiční tyranie uprostřed Evropy s předmluvou Rajka Dolečka nejen o Haagském tribunálu

Penanka Justiční tyranie uprostřed Evropy s předmluvou Rajka Dolečka

Kniha novináře Radima Panenky Justiční tyranie uprostřed Evropy s podtitulem Tribunál pro bývalou Jugoslávii ukázal totalitní tvář západní civilizace dokumentuje dvacetiletou činnost tohoto nelegálně vytvořeného soudu, o jehož nezávislosti a nezaujatosti nemůže být řeč.

Kniha je přitom psaná pro oči čtenářů, které o problematice nemají přehled a třeba je dosud ani příliš nezajímala. Jedna z kapitol je věnována zmanipulovaným českým médiím a autor uvádí i konkrétní příklady. Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o současné světové dění, by si měl knihu přečíst a udělat si tak obrázek, co všechno se v Evropě v 21. století může dít.

Haagský tribunál vznikl z podnětu Rady bezpečnosti OSN v roce 1993, avšak nezákonně, neboť Rada bezpečnosti k takovému kroku neměla a nemá žádný mandát. Za dobu své existence odsoudil 89 lidí, z toho 67 Srbů. Výše jejich trestů činí 1125 let. Tresty pro Chorvaty, Bosňáky a Albánce jsou naprosto zanedbatelné. Proč asi? A krom toho třináct Srbů ve vězení zemřelo dříve, než se dočkali rozsudku. Mezi nimi nejvýznamnější byl Slobodan Milošević. Tribunál pro bývalou Jugoslávii zcela odhalil totalitní tvář západní civilizace.

Předmluvu ke knize napsal prof. Dr. Rajko Doleček, Dr.Sc.
Jde o jedinou knihu na dané téma, která v České republice vyšla!

USA o důvěryhodnosti Haagského tribunálu!!!
Spojené státy vzáří 2018 pohrozily, že zatknou a sankcionují soudce a další úředníky Mezinárodního trestního soudu, pokud obviní z válečných zločinů jakéhokoli Američana, který sloužil v Afghánistánu.
Poradce Bílého domu pro národní bezpečnost John Bolton označil tento orgán pro práva v Haagu za „nezodpovědný“ a „naprosto nebezpečný“ pro Spojené státy, Izrael a další spojence a řekl, že jakékoli vyšetřování příslušníků amerických služeb by bylo „naprosto nepodložené, neospravedlnitelné vyšetřování. "
Bolton řekl, že USA jsou připraveny uvalit finanční sankce a trestní obvinění na úředníky soudu, pokud zakročí proti jakýmkoli Američanům.
Více >>

Justiční tyranie uprostřed Evropy | napsal a vydal Radim Panenka | Praha, 2013