Osvětim. Drzá a stupidní manipulace České televize o osvobození německého vyhlazovacího lágru

Osvetim osvobozeni

Všechno to začalo, když polský ministr zahraničí Grzegorze Schetyny prohlásil v roce 2020: „Možná by bylo lépe říci, že Osvětim osvobozoval 1. ukrajinský front a Ukrajinci, protože v ten lednový den to byli oni, kdo otevírali brány tábora."
Nikdo se ale nezabýval tím, že označení 1. ukrajinský front znamená označení místa, odkud tato část Rudé armády pronikla do Polska.


V ten samý rok americká ambasáda v Dánsku napsala, že Osvětim osvobodili Američané.
O den dříve připsal osvobození Osvětimi americké armádě, také německý časopis Der Spiegel.
Ve stejných dnech kanadský politik Jason Kenney na Facebooku tvrdil, že Osvětim osvobodili ukrajinští vojáci.
Téhož roku to samé oznámil Ukarjinec Vladimir Zelenskij.
A že koncentrační tábor osvobodili Ukrajinci začal tvrdit i Polák Andrzej Duda.

Pak do Osvětimi nepozvali Putina, jako představitele velmoci, která měla zásadní zásluhu na poražení německého vojska ve 2. světové válce.
Postupně přichází smršt dezinformací po celém mainstreamu.

Vrcholem pak byl moderátor Drahoňovský z ČT, který drze dezinformuje (27.1.2020), že Rudá armáda německý koncentrák neosvobodila, ale jen tam dorazila, protože v té době byli v táboře jen nemocní.))) Nebere vůbec v potaz, že několik dní po osvobozeni Krakova, Sověti vyrazili k táboru, ale cestou padlo 230 jejich vojáků. V táboře pak nalezli 7000 zcela vyhladovělých lidí.


Protiruská a velmi hloupá hysterie jede na plné obrátky.
Sankce vůči Rusku byly uvaleny na dalšího půl roku a přitom Německo má v Rusku na 5000 firem a obchodní obrat kolem 60 miliard. (2018) Plynovod z Ruska Nord 1 a Nord 2 nabízí 35% celkové spotřeby plynu v Německu.
Jen české firmy jsou doma. Sankce EU musí někteří dodržovat. Jako v Orwellově Farmě zvířat. Někdo je rovný, někdo rovnější.

Bylo to tenkrát jako přes kopírák, jakoby někdo ten nepravdivý narativ zpochybnění zásluh Rudé armády záměrně rozšířil.
A možná bychom se také mohli ptát.
Na jakou propagandu jdou milióny dolarů, jaké vládní neziskové ortganizace jsou podporovány. Proč se ničí pomníky Rudé armádě po celé Evropě.

Mnohdy jsem seděl u stolu pokrytého ubrusem, na kterém včerejší a předvčerejší omáčky nakreslily mapy neznámých světů, a přemýšlel, proč je tolik vedoucích a tak málo vědoucích?
Jan Werich