Mediální inkvizice Rowlingové jejími fanoušky-svazáky v duchu komunistické cenzury z padesátých let

Mediální inkvizice Rowlingové

Bez ohledu na to, co si myslíme o Rowlingové a knihách, které napsala, musím poukázat na neuvěřitelnou cenzuru její osoby, jenž připomíná padesátá léta komunismu.
Rowlingová totiž začátkem června 2020 uveřejnila na svém twitteru poznámku, že... “lidem, kteří menstruují” by se třeba mohlo říkat “ženy”.
Na první pohled zcela normální a neškodný postřeh, který reaguje na hysterickou vlnu na sociálních sítích, že i muži menstruují. Nedávno zemřelá Tereza Spencerová, která byla také transgender, se musí ještě teď smát nad tupostí takových sloganů.

V reakci na tento výrok se strhla neobvyklá agresívní a mstivá kampaň na největším fanouškovským webu MuggleNet, který funguje už od roku 1999.

Ten vydal cenzorské prohlášení Náš závazek o okamžité blokaci mnoha ativit Rowlingové.
Prohlášení obsahuje řadu pozoruhodných obratů cenzorského myšlení, které dobře známe z dob působení komunistů. Kritizují Rowling za její "nestoudné" názory a nařizují okamžitý zákaz propagace některých aktivit Rowlingové. Ovšem mimo prodej jejich knih. Portál MuggleNet je totiž pro-profit a prodává její knihy.))

Jasný nátlakový způsob, jak donutit i velmi bohaté lidi, aby sdíleli sebešílenější levicové názory a zůstali v davu.
Zvláštní ovšem je, že je Rowlingová je nežaluje s využitím svého copywritingu. Buď je tak hodná nebo nechce v médiích rozdmýchávat negativní kampaň, který by ji mohla poškodit ještě víc. To mě ale nabádá k myšlence, jestli toho nakonec nebude využito v širší PR kampani právě na podporu brandu Rowling.))